Болт иска да счупи рекордите си на 100 и 200 м още тази година

Болт иска да счупи рекордите си на 100 и 200 м още тази година

Юсейн Болт ще бяга на турнира от Диамантената лига в Париж

Олимпийският и световен шампион Юсейн Болт ще участва в спринта на 100 метра на турнира от Диамантената лига по лека атлетика в Париж през юли. Болт спечели на 200 метра на "Стад дьо Франс" през миналото лято, а месец по-късно на световния шампионат в Москва триумфира на 100 и 200 метра и с щафетата на 4 по 100 метра.

Мълнията от Ямайка наскоро заяви, че през този сезон, в който няма големи състезания, желанието му е да подобри световните си рекорди на 100 и 200 метра.

"Това, че Болт ще бяга в Париж е като Светия граал за нас", коментира директорът на надпреварата във френската столица Лоран Бокийе. Болт има шест златни олимпийски медала и осем световни титли в кариерата си.

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.