Дънекова: Покриването на олимпийски норматив беше голямата ми цел

Дънекова: Покриването на олимпийски норматив беше голямата ми цел

Дънекова: "Покриването на олимпийски норматив беше голямата ми цел

 

Българката Силвия Дънекова се класира за финала в бягането на 3000 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки (Финландия) с покрит норматив "А" за участие на Олимпийските игри в Лондон.

Дънекова завърши шеста в първия полуфинал с време 9:42.72 минути, което е лично постижение за 29-годишната българка. Тя се доближи само на 64 стотни от секундата от националния рекорд на Добринка Шаламанова от 9:42.08 минути от 23 юни 2007 година в Милано.

Българката влезе във финала с 11-о време от полуфиналните серии, в които най-бърза беше туркинята Гюлчан Мънгър (Турция) с 9:32.39 минути.

 

Маринела Нинева завърши на 37-о място в маратона на Европейското

Тя преодоля трасето от 42.195 километра с най-добър личен резултат за сезона от 2:40:58 часа

Шефът на Световната атлетика коментира ниската пощаемост на Европейското във Великобритания

Президентът на Световната Атлетика Себастиан Коу омаловажи опасенията, че ниската посещаемост на Европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам (Великобритания) може да попречи на кандидатурата на Лондон за домакинство на Световното първенство през 2029 година.

Очакват се рекордните 11 000 участници на Wizz Air Sofia Marathon 2026

Рекордните около 11 хиляди бегачи се очаква да се включат в Wizz Air Sofia Marathon 2026 с пет дисциплини в два дни, обявиха организаторите на проявата, която ще се състои на 10 и 11 октомври по улиците на българската столица.

От момичето-чудо до европейския подиум: Историята на Александра Начева

На 17 години беше световна и олимпийска шампионка при девойките. На 22 остана на сантиметри от европейски медал при жените, а две седмици по-късно лежеше в болница със счупен глезен.

Начева след европейския бронз: Заслужавах го

После направих един уникален опит с много малък фаул

Британка спечели втора европейска титла в спринта

Представителката на домакините Ейми Хънт спечели второ злато в спринта на европейското първенство по лека атлетика в английския град Бирмингам.