Даниела Йорданова пропуска световното

Даниела Йорданова пропуска световното

Двукратната бронзова медалистка от световни първенства по лека атлетика на открито и в зала Даниела Йорданова ще пропусне шампионата на планетата в Даегу (Република Корея) от 27 август до 4 септември.

Двукратната бронзова медалистка от световни първенства по лека атлетика на открито и в зала Даниела Йорданова ще пропусне шампионата на планетата в Даегу (Република Корея) от 27 август до 4 септември.

 

Снощи националката направи последен опит да покрие норматив на ИААФ на 5000 метра за световното първенство. На турнира в Льовен (Белгия) Йорданова зае трето място с 15:45,31 минути. Нормативът за световното първенство бе 15:25,00 минути и трябваше да бъде покрит до 15 август.

 

Фатална за Даниела се е оказала умората натрупана от старта на 5000 метра в Букурещ преди два дни, когато бяга в проливен дъжд.

 

Първа в Льовен финишира кенийката с белгийски паспорт Белете Алменш - 15:03,6 3 минути, а втора е нейната сънародничка Джанет Киса с 15:39,81 минути.

 

След световното първенство в Даегу Даниела Йорданова ще опита да покрие норматив за олимпиадата в Лондон 2012, като не е изключено тя да гони квоти освен на 5000 метра и на 1500 и 10000 метра. 

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.

Служители откраднали над 1,5 млн. евро от Световната атлетика

Световната атлетика съобщи в четвъртък, че е открила системни кражби от служители на организацията, които в рамките на няколко години са достигнали до над 1,5 милиона евро.

Допълнителни бонуси за български атлети във верига маратони

Организаторите на четирите маратона в градовете Стара Загора, Варна, София и Бургас ще наградят със специални парични бонуси най-добрите български атлети в дистанциите 10 км, 21 км и класическата 42.195 км, съобщават от БФЛА.