Европейска шампионка по лека атлетика гръмна с допинг

Европейска шампионка по лека атлетика гръмна с допинг

Вижте коя е тя

Бившата европейска шампионка в бягането на 3000 метра в зала Елена Коробкина е наказана за четири години извън международни състезания заради нарушение на антидопинговите правила, съобщава Руската федерация по лека атлетика (ВФЛА).

Коробкина е отстранена с решение на Спортния арбитражен съд (КАС) от 27 септември. Причина е използването на забранени стимуланти.

Освен наказанието, което изтича на 26 септември 2027, резултатите на Коробкина между 2 юли 2013 и 24 юли 2016 са анулирани. Така новата шампионка на Европа на 3000 метра за 2015 е Светлана Кудзелич от Беларус, но това все още не е обявено от международната федерация.

Решението на КАС най-вероятно слага официално край на кариерата на Коробкина, която вече е на 32 години. 

Лондон се прицели в домакинство на световно по лека атлетика

Великобритания продължава да бъде ключова дестинация за големи спортни събития

Бургас иска Европейско по лека атлетика

Министър Пешев на работно посещение в морския град

Организират детски турнир в памет на Петя Пендарева в Казанлък

Надпреварата ще се проведе за 20-и път и ще бъде част от програмата на Празника на розата

Лондонският маратон 2025 постави нов световен рекорд по брой финиширали

Повече от 840 000 души са кандидатствали за участие в тазгодишната надпревара

Само за седмица Саръбоюков с втори старт в Китай

Китайските състезания са дебют за Саръбоюков на диамантената сцена.

Саръбоюков остава в Китай за още една Диамантена лига

Европейският шампион на скок дължина в зала Божидар Саръбоюков направи дебют в най-престижната верига атлетически турнири "Диамантена лига в Сямън (Китай).

Акани Симбине спечели спринта на 100 метра при мъжете в Китай (ВИДЕО)

Бронзовият медалист на 60 метра от Световното първенство по лека атлетика в зала в Нанцзин (Китай) 2025 Акани Симбине (Република Южна Африка) спечели спринта на 100 метра при мъжете в първия старт за сезона от Диамантената лига в Сямън (Китай)

Отличен дебют за Саръбоюков в Диамантената лига (ВИДЕО)

Европейският шампион на скок дължина в зала Божидар Саръбоюков завърши на седмо място при дебюта си в Диамантената лига по лека атлетика в китайския град Сямън

Варна ще определи на 11 май държавните шампиони по маратон

Онлайн регистрацията за юбилейното 10-о издание приключва тази неделя