Габи Петрова: Хубаво е да се завърнеш с титла

Габи Петрова: Хубаво е да се завърнеш с титла

А преди няколко месеца не знаех дали въобще ще скачам, допълни шампионката

Една от големите ни надежди в тройния скок Габриела Петрова сподели колко щастлива е, че успя да се завърне на пистата с титла.
 
Преди ден тя стана шампионка на Балканиадата в зала за мъже и жени, която се проведе в Истанбул (Тур). Резултатът й бе 13.90 м.
 
„Добре е да се върнеш на пистата с балканска титла. Подобрих много резултатите си, но но съм готова да го направя отново. А преди няколко месеца не знаех дали въобще ще скачам отново.
 
Благодаря ви много Симоне Колио и Ивет Лалова”, написа атлетката в профила си в Инстаграм. 
Общо девет медала спечелиха българските атлети от Балканиадата в зала за мъже и жени, която се проведе в Истанбул (Тур).
 
Три са титлите в сметката на тима ни, две сребърните отличия, а бронзовите – 4.
 
Със злато се окичиха три дами – Милена Миткова, Габриела Петрова и Радослава Мавродиева.
 
Сребърните отличия спечелиха Инна Ефтимова и Момчил Караилиев.
 
Бронз пък заслужи Тихомир Иванов в скока на височина, който успя на 218 см. Със същия цвят медали се окичиха и Диляна Минкина и Иван Попов.

 

Саръбоюков и Начева скачат в Пловдив

За първи път след световното първенство в зала в Торун, Божидар Саръбоюков и Александра Начева застават рамо до рамо, за да оглавят стартовите списъци на турнира "Розаимпекс" в Пловдив.

Кирил Осев с два златни медала на Държавното първенство по лека атлетика за ветерани

В град Пловдив се проведе Държавното първенство за ветерани по лека атлетика. В него взе участие и най-добрият петрички лекоатлет, състезаващ се в тази категория Кирил Осев.

Наш атлет спечели три световни титли

Шабан Мустафа спечели три златни медала на Световното първенство по планинско бягане за ветерани

Още един рекорд падна на Витоша 100

Още един рекорд бе счупен в 100-километровата Обиколка на Витоша. Мария Николова пробяга разстоянието за 8 часа, 48 минути и 14 секунди и така подобри с над осем минути своето досегашно върхово постижение.

Христо Илиев с пореден силен резултат и бронзов медал (ВИДЕО)

Българинът записа време 10.15 секунди на състезание в Йерусалим

Звездата на леката атлетика при ветераните в Петрич коментира предстоящото състезание

Кирил Осев с нагласа за успешно представяне и с следващите състезания