Георги Иванов с девета титла oт държавното по лека атлетика

Георги Иванов с девета титла oт държавното по лека атлетика

Лекоатлет номер 1 на България за 2014 година триумфира в тласкането на гюле в Добрич

Лекоатлет номер 1 на България за 2014 година Георги Иванов спечели за девети пореден път титлата в тласкането на гюле на държавното първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в Добрич. Състезателят на клуб "Павел Павлов" (Враца) направи пет опита над 19.85 метра и триумфира с 20.35 метра. Михаил Селенски (Етър 2007, Велико Търново) е втори с 16.87 метра, а бившият световен рекордьор на гюле за юноши младша възраст Росен Карамфилов се нареди трети с 15.55 метра. В спринта на 60 метра за мъже шампион стана Георги Георгиев (Атлетик-София) с 6.79 секунди.

В сериите по-рано днес след фаулстарт състезанието напусна големият фаворит в дисциплината Денис Димитров. Подгласници на Георгиев станаха състезателите на ЦСКА Юри Божерянов и Тео Петров съответно с 6.96 секунди и 7.04 секунди. При жените първа на 60 метра е Инна Ефтимова със 7.33 секунди. На второ място завърши Надежда Рачева (СК Костенец) със 7.62 секунди, а трета е Радостина Стоянова (Локомотив, Русе) със 7.78 секунди. Европейската шампионка на троен скок за девойки под 23 години Габриела Петрова (Локомотив 2004, Пловдив) спечели златния медал на скока на дължина. Тя записа личен резултат от 6.41 метра.

След нея останаха Андриана Бънова (Павел Павлов, Враца), която направи само един успешен скок от 6.35 метра, и шампионката от миналата година Милена Миткова с 6.03 метра. Поли Митова (КЛАСА) триумфира на овчарски скок при жените с 3.30 метра. За второто място съотборничките от Тракия 96 (Пловдив) Теменуга Атанасова и Йоана Йорданова записаха еднакъв резултат - 3.20 метра, но Атанасова го преодоля от първи опит и заслужи среброто.
 

Американска доминация на Диамантената лига в Брюксел

Американката Мелиса Джеферсън-Уудън стана царицата на спринта на състезанието от Диамантената лига в Брюксел, след като спечели убедително бягането на 100 метра с резултат от 10,76 секунди.

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.