Георги Иванов взе мерки и затрахова гюлето

Георги Иванов взе мерки и затрахова гюлето

Най-добрият ни атлет се надява да не става отново жертва на кражба

Новото тренировъчно гюле на най-добрия ни атлет Георги Иванов пристигна в България. Първото нещо, което спортистът, известен като Жоро Гюлето, направи бе да застрахова уреда против кражба.

Предишното му 9-килограмово гюле бе откраднато преди време в Сливен, като всичко се развило в рамките на секунди. Жоро го оставил пред треньорската стая в залата, където се готвел за зимния сезон. Той го сложил върху гумена подложка за кратко и докато говорел с треньора си, уредът изчезнал. Дори да бъде продадено за скрап, гюлето ще струва 2,40 лева. Но така и не бе открито, пише "24 часа".

Иванов вече се готви за европейското първенство в Цюрих през лятото, като главната му цел е да спечели медал, след като остана на косъм от отличието на зимното световно първенство. На него Жоро постави нов републикански рекорд, ставайки първият българин с опит над 21 метра.

Кирил Осев отново донесе злато от Диамантената лига  по лека атлетика за ветерани

На 03, 04 и 05 Юли в град Солун на стадион Кафтанзголио се проведе Диамантена лига за ветерани по лека атлетика

Мелиса Джеферсън-Уудън спечели след фотофиниш на 100 м в САЩ

Мелиса Джеферсън-Уудън изпревари Ша'Кари Ричардсън след фотофиниш, за да спечели 100 метра при жените на турнира по лека атлетика Диамантена лига в Юджийн, САЩ, докато Каинсола Аджайи изненада Облик Севил в същата дисциплина при мъжете.

Саръбоюков и Начева скачат в Пловдив

За първи път след световното първенство в зала в Торун, Божидар Саръбоюков и Александра Начева застават рамо до рамо, за да оглавят стартовите списъци на турнира "Розаимпекс" в Пловдив.

Кирил Осев с два златни медала на Държавното първенство по лека атлетика за ветерани

В град Пловдив се проведе Държавното първенство за ветерани по лека атлетика. В него взе участие и най-добрият петрички лекоатлет, състезаващ се в тази категория Кирил Осев.

Наш атлет спечели три световни титли

Шабан Мустафа спечели три златни медала на Световното първенство по планинско бягане за ветерани

Още един рекорд падна на Витоша 100

Още един рекорд бе счупен в 100-километровата Обиколка на Витоша. Мария Николова пробяга разстоянието за 8 часа, 48 минути и 14 секунди и така подобри с над осем минути своето досегашно върхово постижение.