Ингебригтсен подобри световен рекорд на Хишам Ел Геруж в Брюксел

Ингебригтсен подобри световен рекорд на Хишам Ел Геруж в Брюксел

"Честно казано, тези рекорди не бяха трудни за мен", заяви той

Двукратният световен шампион на 5000 метра и двукратен сребърен медалист от планетарни шампионати на 1500 метра Якоб Ингебригтсен постави нов световен рекорд в неолимпийската дисциплина 2000 м по време на Диамантената лига в Брюксел. 22-годишният норвежец, европейски рекордьор на 1500 м от това лято, прати в историята постижението на легендарния Хишам Ел Геруж от 4:44.79 минути, което седеше на върха от 1999 г. Ингебригтсен свали рекорда до 4:43.13 мин в първото си състезание след Световното първенство в Будапеща през миналия месец, където защити титлата си на 5000 м и взе сребро на 1500 м.

“Винаги е забавно да подобриш рекорд. Този се приема като световен рекорд, а не като най-добър резултат в света. Знам, че успях да подобря този рекорд, но имах някакъв вирус преди десет дни и наистина не знаех как ще се чувствам. Въпреки това се чувствах много добре и направих добро състезание.

Честно казано, тези рекорди не бяха трудни за мен. Разбира се, когато трябва да го правиш сам, е наистина трудно, но получих голяма помощ от пейсмейкърите. Всъщност успяха да ми помогнат повече, отколкото очаквах“, каза сподели Ингебригтсен след състезанието.

Лондон се прицели в домакинство на световно по лека атлетика

Великобритания продължава да бъде ключова дестинация за големи спортни събития

Бургас иска Европейско по лека атлетика

Министър Пешев на работно посещение в морския град

Организират детски турнир в памет на Петя Пендарева в Казанлък

Надпреварата ще се проведе за 20-и път и ще бъде част от програмата на Празника на розата

Лондонският маратон 2025 постави нов световен рекорд по брой финиширали

Повече от 840 000 души са кандидатствали за участие в тазгодишната надпревара

Само за седмица Саръбоюков с втори старт в Китай

Китайските състезания са дебют за Саръбоюков на диамантената сцена.

Саръбоюков остава в Китай за още една Диамантена лига

Европейският шампион на скок дължина в зала Божидар Саръбоюков направи дебют в най-престижната верига атлетически турнири "Диамантена лига в Сямън (Китай).

Акани Симбине спечели спринта на 100 метра при мъжете в Китай (ВИДЕО)

Бронзовият медалист на 60 метра от Световното първенство по лека атлетика в зала в Нанцзин (Китай) 2025 Акани Симбине (Република Южна Африка) спечели спринта на 100 метра при мъжете в първия старт за сезона от Диамантената лига в Сямън (Китай)

Отличен дебют за Саръбоюков в Диамантената лига (ВИДЕО)

Европейският шампион на скок дължина в зала Божидар Саръбоюков завърши на седмо място при дебюта си в Диамантената лига по лека атлетика в китайския град Сямън

Варна ще определи на 11 май държавните шампиони по маратон

Онлайн регистрацията за юбилейното 10-о издание приключва тази неделя