Ива Деливерска постави нов национален рекорд в бягането на 100 метра с препятствия за девойки

Ива Деливерска постави нов национален рекорд в бягането на 100 метра с препятствия за девойки

Деливерска триумфира на финала с 13.45 секунди

Ива Деливерска постави нов национален рекорд в бягането на 100 метра с препятствия за девойки до  18 години в първия ден на Националния шампионат по лека атлетика във възрастовата група в НСА в София.

Деливерска триумфира на финала с 13.45 секунди, като подобри със стотна старото си върхово постижение от сериите в дисциплината.

Тя има покрит норматив за участие на Европейското първенство до 20 години в Тампере (Финландия) от 7 до 10 август, който е с 13.80 секунди

Силен резултат постигна Васил Антонов за първото място на 400 метра. Той финишира с личен рекорд от 47.89 секунди, с което запазва третото си място в европейската ранглиста за годината за тази възраст в дисциплината.

Постижението на Антонов е само на 16 стотни над националния рекорд на 400 метра за Константин Бабалиевски от 1989 година.

В спринта на 100 метра Деян Цветанов триумфира с 10.66 секунди и остана на едва 4 стотни от норматива за участие на континенталното първенство до 20 години.

На 100 метра при девойките фаворитката Рая Димитрова беше без конкуренция за първото място с 10.82 секунди, финиширйки на само 2 стотни от нормата за Еврошампионата до 20 години.

Теодора Андреева постигна 57.00 метра за националната титла на чук, като се доближи само на сантиметър от собствения си национален рекорд, който постави по-рано през сезона в Балчик.

Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.