Ивет Лалова лети с хеликоптер в Цюрих преди финала на Диамантената лига

Ивет Лалова лети с хеликоптер в Цюрих преди финала на Диамантената лига

Европейската шампионка по лека атлетика на 100 м от Хелзинки 2012 Ивет Лалова имаше доста интересен ден преди финала на Сансунг Диамантената лига в Цюрих вчера

Европейската шампионка по лека атлетика на 100 м от Хелзинки 2012 Ивет Лалова имаше доста интересен ден преди финала на Сансунг Диамантената лига в Цюрих вчера. В часовете преди състезанието, събрало елитът в атлетиката, 28-годишната софиянка и останалите големи атлети направиха обиколка с хеликоптери над Цюрих, организирана от мениджърите на турнира. След това те се включиха в инициативата „Да се докоснеш до звездите” и водиха тренировка на деца от 5 до 12 г. пред погледите на родителите им. Чаровната Ивет бе в тандем с Кармелита Джетър и Феликс Санчес. Те водиха едночасово занимание с подрастващите. За финала 11-те звезди раздаваха близо 2 часа автографи на феновете си. По-късно снощи при непрекъснат дъжд и насрещен вятър от 0,4 м/сек Лалова зае осмо място на 100 м с 11,39 сек. Първа е олимпийската шампионка от Лондон 2012 Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ям) с 10,83 секунди. С този си успех тя си осигури крайната победа в дисциплината с 19 точки. Това й донесе 40 000 долара и 4-каратов диамант. Сребърната медалистка от олимпиадата Кармелита Джетър (САЩ) отново завърши втора с 10,97 сек, а трета е специалистката на 200 м Алисън Феликс (САЩ) с 11,02 сек.


На снимката: Ивет Лалова и Кармелита Джетър, преди да полетят с хеликоптера над Цюрих 

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.

Служители откраднали над 1,5 млн. евро от Световната атлетика

Световната атлетика съобщи в четвъртък, че е открила системни кражби от служители на организацията, които в рамките на няколко години са достигнали до над 1,5 милиона евро.