Ивет Лалова с нови две победи

Ивет Лалова с нови две победи

Българката триуфира на 100 м и 200 м в Бирмингам

Ивет Лалова спечели две победи за турския си тим ЕНКА по време на европейското клубно първенство в Бирмингам (Вбр).
 
 
Българката се наложи в дисциплините 100 м и 200 м. В късия спринт Ивет записа време от 11.32 сек (-1.1 м/сек), а на половин обиколка спря хронометрите на 23.05 сек (+0.1 м/сек).
 
Лалова бяга и в щафетата на 4х100 м, където ЕНКА завърши на второ място с 46.21 сек. Изпревари ги квартетът на Валенсия Еспортс - 46.05 сек.
 
В крайното класиране ЕНКА завърши на втора позиция в подреждането при жените. Шампионки станаха атлеките от Спортинг (Португали). 
 
Мъжете на тима от Истанбул спечелиха европейска титла за втора поредна година.
Пловдив може да стане международен център на леката атлетика

Това заяви президентът на БФЛА Георги Павлов

БФЛА подкрепи инициативата за нова лекоатлетическа писта в Перник

Президентът на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов проведе работна среща с кмета на Община Перник Станислав Владимиров, на която бяха обсъдени възможности за развитие на спорта в града.

Президентът на БФЛА на среща с треньорите

Рекордьорът на 110 м с пр. Живко Виденов започва работа във федерацията

Кенийци пренаписаха историята на полумаратона в Янджоу

Алекс Матата и Мириам Чебет с рекордни времена

Британец атакува световен рекорд от 1999 г.

Британецът Джош Кър ще се опита да подобри световния рекорд на Хишам Ел Геруж на една миля пред домашна публика по време на състезанието от Диамантената лига в Лондон през юли.

Харманли награди Саръбоюков и треньора му за бронза от Световното

Кметът на града посрещна местния герой