Каролина Клюфт пропуска Световното първенство заради контузия

Каролина Клюфт пропуска Световното първенство заради контузия

Контузия на бедрото може да спре Каролина Клюфт (Швеция) от участие на Световното първенство по лека атлетика от 15 до 23 август в Берлин.

Контузия на бедрото може да спре Каролина Клюфт (Швеция) от участие на Световното първенство по лека атлетика от 15 до 23 август в Берлин.

Клюфт се контузи по време на турнира в Карлскрона при втори опит в скока на дължина. Според треньора й Агне Бергвал тя се нуждае от шест седмици рехабилитация. Шведката доминираше в седмобоя през последните няколко години, спечелвайки олимпийското злато в Атина 2008, три световни и две европейски титли.

През март 2008-а Клюфт взе решение да продължи кариерата си само в скока на дължина, но засега все още няма големи успехи в тази дисциплина.

Дуплантис обещал на баба си световен рекорд

Шведският лекоатлет Арманд Дуплантис заяви, че е готов да направи нова поправка на световния си рекорд в овчарския скоок.

НАПРАВИ ГО ОТНОВО! Мондо Дуплантис пак счупи световния рекорд и то у дома! (ВИДЕО)

Мондо Дуплантис изпълни заканата си и постави нов световен рекорд на Диамантената лига в Стокхолм

Ива Деливерска постави нов национален рекорд в бягането на 100 метра с препятствия за девойки

Деливерска триумфира на финала с 13.45 секунди

Отпадат дисциплини от Балканиадата по лека атлетика

Сменя се и градът домакин

Финансови причини отменят атлетическо състезание на Майкъл Джонсън

Последният турнир от веригата Големия шлем в Лос Анджелис няма да се проведе

Юсейн Болт отново на Диамантена лига

Спринтьорите Жулиен Алфред и Карстен Вархолм блеснаха в Диамантената лига в Осло

Пламена Миткова завърши пета на скок дължина в Кошице

Световната шампионка за девойки до 20 години от Кали 2022 направи само един успешен опит

Габриела Петрова и Тихомир Иванов със силно представяне на турнир в Италия

Турнирът се проведе в град Лука

Още две звезди в букета от бегачи в третото издание на TroyanRun

Това са световната и европейска вицешампионка по бокс Златислава Чуканова и световната вицешампионка по ски ориентиране за военни Антония Григорова