Кениец спечели маратона в Берлин с нов световен рекорд

Кениец спечели маратона в Берлин с нов световен рекорд

26-годишният Патрик Макау пробяга класическата дистанция от 42,195 километра за 2:03.38 часа.

Патрик Макау постави нов световен рекорд по време на лекоатлетическия маратон на Берлин. 26-годишният кениец пробяга класическата дистанция от 42,195 километра за 2:03.38 часа.

Така той подобри досегашното върхово постижение на етиопеца Хайле Гебрселасие от 2:03.58 часа от 28 септември 2008 година също от маратона в германската столица.

На второ място завърши друг кениец Стивън Чемлани за 2:07.55 часа, а трети се нареди Едуин Кимайо също от Кения с време 2:09.50 часа.

Макау атакува на 27-ия километър, а Гебрселасие не успя да поддържа темпото му. В последствие етиопецът получи криза и беше близо до отказване, но все пак финишира, макар и със сериозно изоставане.

"Гебрселасие е велик шампион и е чудесно, че успях да го победя и да подобря световния му рекорд. Очаквам с нетърпение Олимпиадата в Лондон", коментира Макау, който защити титлата си в Берлин от миналата година.

При жените титлата спечели Флорънс Киплагат от Кения, която измина дистанцията за 2:19.44 часа. Втора остана натурализираната германка Ирина Микитенко с време 2:22.19 часа, а трета с 2:23.47 часа завърши световната рекордьорка Пола Радклиф от Великобритания.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.

Служители откраднали над 1,5 млн. евро от Световната атлетика

Световната атлетика съобщи в четвъртък, че е открила системни кражби от служители на организацията, които в рамките на няколко години са достигнали до над 1,5 милиона евро.