Кения с най-известните си имена на световното по лека атлетика

Кения с най-известните си имена на световното по лека атлетика

Всички най-титулувани лекоатлети на Кения ще вземат участие на световното първенство през август

Всички най-титулувани лекоатлети на Кения ще вземат участие на световното първенство през август, въпреки че някои от тях не успяха да се справят на квалификациите за определяне на състава за Лондон, съобщиха от местната федерация. Олимпийският шампион на 800 метра Дейвид Рудиша, световният шампион на 400 метра с препятствия Николас Бет и бившият олимпийски шампион на 3000 метра стипълчейс Езикел Кембой ще участват на световния шампионат, въпреки че не взеха участие в квалификациите.



Трикратният световен шампион на 1500 метра Асбел Кипроп и младият талант на 800 метра Фъргюсън Ротич също попаднаха в групата за Лондон, въпреки незадоволителното си представяне в квалификацията в Найроби. Кипроп дори не успя да завърши състезанието на 1 500 метра, което бе спечелено от Роналд Квемой.



Участие в Лондон ще вземе и олимпийският шампион на 3000 метра стипълчейс Консеслус Кипруто, който спечели състезанието в дисциплината си.

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.