Кръщават трибуна на легендарна лекоатлетка

Кръщават трибуна на легендарна лекоатлетка

Вижте подробности

Източната трибуна на олимпийския стадион в Сидни ще бъде кръстена на Кати Фрийман в знак на почит към лекоатлетката, която спечели златен медал на 400 метра на Игрите през 2000 година.

Фрийман, която също запали и олимпийския огън по време на церемонията по откриването на най-голямото спортно събитие преди 23 години, каза, че за нея е чест решението, обявено от правителството на щата Нов Южен Уелс днес.

"Този стадион и Олимпийският парк в Сидни заемат наистина специално място в сърцето ми и това никога няма да се промени. Надявам се моята история да продължи да вдъхновява поколения момичета и момчета да преследват собствените си мечти в спорта и в живота", каза 50-годишната Фрийман.

Гледан от рекордна телевизионна аудитория в Австралия, триумфът на Фрийман на 400 метра я направи първата австралийка-абориген, спечелила олимпийско злато в леката атлетика, и втората, която печели олимпийска титла след златото на Нова Перис по хокей на трева на игрите в Атланта 1996.

Фрийман също взе сребро на 400 метра в Атланта и спечели две поредни световни титли в дисциплината.

"На последните две летни олимпийски игри отборът на Австралия се състоеше от повече жени, отколкото мъже, всички от които имат вдъхновяваща история. Но постижението на Кати Фрийман продължава да хвърля светлина върху това, което младите жени могат да постигнат, ако имат тази мечта и я преследват. Дължим й много", каза президентът на Австралийския олимпийски комитет Иън Честърман.

Божидар Саръбоюков с награда от родния Харманли

Лекоатлетът Божидар Саръбоюков бе отличен с почетен знак, плакет и премия от 1000 евро на днешния Ден на Харманли, който е и неговия роден град, в който живее и тренира.

Българин със сребро от Европейско по лека атлетика

Мартин Граматиков спечели сребърен медал в дисциплината 10 километра спортно ходене (М50) на Европейското първенство по лека атлетика за ветерани в Катания (Италия).

Чепеларе посреща Националния шампионат по планинско бягане – изкачване и спускане

Чепеларе ще бъде домакин на Националния шампионат по планинско бягане – изкачване и спускане.

Посрещнаха рекордьора в маратона като национален герой в Кения

Сабастиан Саве беше посрещнат като национален герой след завръщането си в Кения, след като стана първият човек, пробягал официален маратон под два часа - постижение, което президентът на страната Уилям Руто определи наравно с първия човек, стъпил на Луната, предава ДПА.

Христо Илиев: Петър Петров ми пожела да бия и рекорда му на 100 метра (ВИДЕО)

Спринтьорът Христо Илиев заяви в интервю на БФЛА, че не е очаквал да постигне толкова силни резултати от началото на годината, а очакванията за предстоящия сезон на открито са пораснали.

Очакват над 11 000 участници в софийския маратон, ранната регистрация затваря утре

За първи път възможност за участие по двойки в щафета 2х21 км, вижте стартовите квоти за отделните дистанции