Ласицкене с 2.04 м в първия си старт за сезона

Ласицкене с 2.04 м в първия си старт за сезона

При мъжете победи Иля Иванюк с 2.23 м.

Трикратната световна шампионка в скока на височина при жените Мария Ласицкене започна подобаващо годината. Още в първия си старт за сезона трикратната световна шампионка постигна 2.04 м и поведе в световната ранглиста. Това стана по време на атрактивното състезание "Битката между половете“, което се проведе на 1 февруари в Москва. В надпреварата се включиха най-добрите руски състезатели в скока на височина при жените и мъжете.
 
Ласицкене започна много уверено състезанието. Тя преодоляваше височините от първи опит. На 1.93 м стана ясно, че печели надпреварата при жените. След нея с 1.90 м остана Кристина Корольова, което й донесе 1121 точки. Изненадващо олимпийската шампионка Анна Чичерова, която направи великолепен скок с резерв на 1.85 м, не можа да се справи с 1.90 м и остана трета.
 
Вече победителка, Мария Ласицкене преодоля последователно от първи опит 1.97 м, 2.00 м и 2.04 м. След това тя поиска 2.07 м, но направи три неуспешни опита.
 
2.04 м е изравнен личен рекорд за рускинята в зала, рекорд на турнира и номер 1 в света за сезона. Той донесе на атлетката 1259 точки по таблицата на Спириев.
 
При мъжете победи Иля Иванюк с 2.23 м, което отговаря на 1117 точки. Така в общото класиране при мъжете и жените победата в “Битката между половете“ е за Мария Ласицкене, следвана от Кристина Корольова и Иля Иванюк.
 
atletikabg.com
Стоян Владков и Мая Русева спечелиха надпреварата на 21 км на маратона във Варна

При мъжете втори се нареди Наколай Кауфман

Турски атлети доминираха на турнир "Младост" в Русе

Състезателите от Турция доминираха на турнира по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години "Младост" в Русе и записаха най-добрите резултатите на състезанието.

Рекордните над 2500 на старт в юбилейния Маратон Варна тази неделя

Атлети от 34 държави ще участват в 10-ото издание

Над 500 деца участват на лекоатлетическото състезание Darko Team Baby Cup

Адаптивен старт за деца с увреждания ще даде началото на турнира

Саръбоюков четвърти на Диамантена лига

Българинът със скок над 8 м

Кени Беднарек спечели спринта на 100 м в Маями

Силни постижения на турнира по лека атлетика

Лондон се прицели в домакинство на световно по лека атлетика

Великобритания продължава да бъде ключова дестинация за големи спортни събития

Бургас иска Европейско по лека атлетика

Министър Пешев на работно посещение в морския град

Организират детски турнир в памет на Петя Пендарева в Казанлък

Надпреварата ще се проведе за 20-и път и ще бъде част от програмата на Празника на розата