Личен рекорд за Георги Цонов във финала на Европейското

Личен рекорд за Георги Цонов във финала на Европейското

Той завърши пети във финала, а другият българин Румен Димитров остана осми

Един от българските представители на финала в дисциплината троен скок – Георги Цонов – записа личен рекорд и ще запомни с удовлетворение участието си на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Прага.

 

В четвъртия си опит Цонов постигна резултат 16.75 метра, който му стигна за пето място в крайното класиране в дисциплината, като той остана на 16 см от бронзовия медал. Георги със сигурност обаче ще остане доволен от представянето си, при положение, че записа най-добрия резултат в кариерата си.

 

Другият българин във финала – Румен Димитров – не можа да разгърне докрай потенциала си и остана на последното осмо място във финала с постижение 16.36 метра, което е с 2 см по-слабо от резултата му в квалификациите вчера.

 

Европейски шампион в дисциплината с личен рекорд за сезона стана португалецът Нелсон Евора, а среброто отиде при испанеца Пабло Торихос, който със 17.04 записа не само личен, но и национален рекорд.

 

Бронзът остана за румънският скачач Мариан Опреа с 16.91 – негово най-добро постижение за сезона до момента.

 

По-рано днес Радолсава Мавродиева донесе първи медал на България от Европейското първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в Прага. Българката успя да спечели бронз в тласкането на гюле, след като постигна 17.83 метра. Победителка стана Анита Мартон (Унгария) с 19.23, а след нея се нареди Юлия Леанцюк (Беларус) с 18.60.

 

За 27-годишната ни сънародничка това е първи медал от Европейско първенство. При предишните си две участия на закрито - Париж 2011 и Гьотеборг 2013, тя се нареди съответно 12-та и 10-та.  

Американска доминация на Диамантената лига в Брюксел

Американката Мелиса Джеферсън-Уудън стана царицата на спринта на състезанието от Диамантената лига в Брюксел, след като спечели убедително бягането на 100 метра с резултат от 10,76 секунди.

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.