Местят Диамантената лига заради Евро 2020

Местят Диамантената лига заради Евро 2020

Това ще бъде четвъртият път в 40-годишната история на турнира, когато той няма да се проведе в Рим

Тазгодишното издание на турнира от Диамантената лига “Голдън Гала Пиетро Менеа” ще се проведе в Неапол, а не в Рим. Състезанието започва на 28-и май.

 
Олимпийският стадион в Рим, на който обичайно се провежда това състезание, ще бъде реновиран за Европейското първенство по футбол тази година и затова надпреварата е преместена на стадион “Сан Паоло” в Неапол, където през миналата година се проведе Универсиадата.
 
Това ще бъде четвъртият път в 40-годишната история на турнира, когато той няма да се проведе в Рим. Другите три издания извън италианската столица са били във Верона (1988), Пескара (1989) и Болоня (1990).
Виенският маратон: да бягаш в стъпките на легендите

Над 40 000 участници се очакват на стартовата линия, като това ще бъде и 43-ото издание на инициативата

Пловдив може да стане международен център на леката атлетика

Това заяви президентът на БФЛА Георги Павлов

БФЛА подкрепи инициативата за нова лекоатлетическа писта в Перник

Президентът на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов проведе работна среща с кмета на Община Перник Станислав Владимиров, на която бяха обсъдени възможности за развитие на спорта в града.

Президентът на БФЛА на среща с треньорите

Рекордьорът на 110 м с пр. Живко Виденов започва работа във федерацията

Кенийци пренаписаха историята на полумаратона в Янджоу

Алекс Матата и Мириам Чебет с рекордни времена

Британец атакува световен рекорд от 1999 г.

Британецът Джош Кър ще се опита да подобри световния рекорд на Хишам Ел Геруж на една миля пред домашна публика по време на състезанието от Диамантената лига в Лондон през юли.