Мирела Демирева с победа в Люцерн

Мирела Демирева с победа в Люцерн

Възпитаничката на Лили Видева стигна до първото място с постижение от 187 см

Българската състезателка в скока на височина Мирела Демирева записа победа на международния турнир по лека атлетика от сериите "Класик" на ЕА в Люцерн (Швейцария). Възпитаничката на Лили Видева стигна до първото място с постижение от 187 см. 
 
Тя се справи с височината от първия опит. Преди това преодоля от първия път 181 см и от втория 184 см. Демирева, която има личен рекорд през сезона от 194 см, атакува три пъти и 190 см, но без успех. Втора в сектора завърши германката Мари-Лорънс Юнгфлайш, която също преодоля 187 см, но от третия опит. За третата позиция се пребори представителката на домакините Джована Демо със 184 см. 
 

 

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.