Митко Ценов със сребро на Балканиадата, бронз за Йоло Николов

Митко Ценов със сребро на Балканиадата, бронз за Йоло Николов

На 60 метра при жените Инна Ефтимова завърши шеста във финала със 7.46 секунди

България вече има два медала от Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени в Истанбул. Първо Йоло Николов спечели бронз на 3000 метра, а по-късно Митко Ценов се пребори за сребро на 1500 метра. Ценов водеше дълго време бягането, но в последната обиколка беше изпреварен от двама състезатели, а точно на финала успя да се пребори за среброто.

На 60 метра при жените Инна Ефтимова завърши шеста във финала със 7.46 секунди. Балканска шампионка стана представителката на Израел Диана Вайсман със 7.36 сек. В същата дисциплина при мъжете Петър Пеев постигна 6.92 секунди за третото място в своята серия и не стигна до финал.

Полина Тодорова спечели своята серия на 800 метра с 2:10.87 минути, а Лиляна Георгиева завърши втора тук с 2:12.17 минути. И двете българки обаче не успяха да намерят място в призовата тройка.

Кристина Борукова бяга 400 метра за 57.32 сек и също не влезе в тройката на Балканиадата.

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.