Никол Андонова с три победи на турнира по лека атлетика "Нови звезди"

Никол Андонова с три победи на турнира по лека атлетика "Нови звезди"

Вижте и останалите резултати от състезанието тук:

Спринтьорката Никол Андонова постигна три победи на лекоатлетическия турнир "Нова звезди" в София.

Андонова триумфира на  100 метра с 11.81 секунди, на  200 метра с 20.35 секунди и на 100 метра с препятствия с 13.66 секунди. 
Тя имаше сериозна конкуренция в гладките спринтове в лицето на Виктория Георгиева,  която завърши втора съответно с 11.88 и с 20.37 секунди.

Слави Мутафов доминираше при мъжете с победи на 100 метра с 10.47 секунди и н а 200 метра с 21.13 секунди.

В бягането на 400 метра Любослав Петров беше най-бърз при мъжете с 48.30 секунди, а при дамите Дева-Мария Драгиева спечели с 54.11 секунди.

На 1000 метра Трифон Илиев финишира пръв за 2:27.13 минути.

В бягането на 3000 метра победи Андрий Атаманюк с национален рекорд на Украйна от 8:13.03 минути, а най-бърз от българите беше параолимпиецът Християн Стоянов, който завърши трети с  8:28.70 минути.

На скок дължина Божидар Саръбоюков заслужи първото място със 7.26 метра, като изпревари с 6 сантиметра украинеца Артьом Коноваленко.
В същата дисциплина при жените Пламена Миткова беше най-добра с 6.33 метра, а втора се нареди Оксана Мартинова от Украйна с 6.24 метра.

На чук Валентин Андреев беше без конкуренция с 69.35 метра.

Лошо! Тежка контузия спира Пламена Миткова за световното

Най-добрата българска атлетка Пламена Миткова е с тежка контузия и няма да може да атакува норматива за участие световното първенство в зала в Полша (20-22 март).

Националният рекордьор на 60 м Христо Илиев: Този сезон ще остане в историята

Националният рекордьор в спринта на 60 метра Христо Илиев заяви, че се гордее с постиженията си през зимния сезон, но най-доброто тепърва предстои.

Marca за Саръбоюков – българският „звяр“, който разтърси леката атлетика

"Той е звяр!“, гласят коментари по негов адрес в социалните мрежи.

Божидар Саръбоюков сред най-добрите в Европа в три дисциплини

Божидар Саръбоюков потвърди отличната си спортна форма по време на националния шампионат по лека атлетика в зала „Фестивална“ през уикенда.

Саръбоюков триумфира със златен требъл

Българинът покри и норматив за Европейското в скока на височина

Изравнен национален рекорд на 60 м за жени до 20 г. от държавното по лека атлетика

Рая Димитрова триумфира с националната титла при жените, след като по-рано през месеца стана шампионка и при девойките под 20 години.