Още един с допинг от олимпийския отбор на бежанците

Още един с допинг от олимпийския отбор на бежанците

Вижте подробности

Звеното за почтеност в леката атлетика съобщи, че е открило втори случай на атлет от отбора на бежанците, подготвящ се за участие на Олимпийските игри в Париж, с допинг.

Става дума за бегача Доминик Локолонг Атиол, който е родом от Южен Судан, но живее и тренира в Кения.

В неговата проба са били открити следи от веществото триметазидин, което е медикамент, подпомагащ работата на сърцето.

Същата субстанция бе открита и у пробата на фигуристката Камила Валиева по време на Олимпийските игри в Пекин през 2022 година.

24-годишният Локолонг Атиол е с временно спрени състезателни права. Той се готвеше за участие в дисциплините 800 и 1500 метра гладко бягане, като бе един от над 60 атлети, които Международният олимпийски комитет подпомага по пътя им към участие в Париж като бежанци.

През декември миналата година наказание за три години бе наложено и на друг бегат от отбора на бежанците. Става дума за състезателя на 3000 метра стипълчейз Фуад Идбафдил, който даде положителна проба за кръвния допинг ЕПО.

Отборът на бежанците направи дебютно участие на Олимпийски игри в Рио де Жанейро през 2016 година. Тогава в него участваха десет души.

На Игрите в Токио пет години по-късно техният брой бе 29.

Олимпийските игри в Париж стартират на 26 юли.

Александра Начева започна с победа летния сезон

Начева направи само един опит, след което се отказа заради лошите атмосферни условия

Радина Величкова покри норматив за световното по лека атлетика в Юджийн

Европейската шампионка при девойките на 100 метра Радина Величкова покри норматив за участие на Световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години, което ще се проведе през лятото в Юджийн (САЩ).

Масай Ръсел №1 на 100 м с пр, втори най-силен резултат на копие в Диамантераната лига

Американката Масай Ръсел спечели бягането на 100 метра с препятствия във второто състезание за сезона от Диамантената лига по лека атлетика в Сямън (Китай).

Саръбоюков със силен резултат на Диамантената лига

Фурлани с тежка контузия

Божидар Саръбоюков с ново участие в Диамантената лига 

Европейският шампион в зала Божидар Саръбоюков продължава участието си в Диамантената лига, след като откри летния сезон с второ място на турнира в Шанхай и резултат от 8.07 метра.

Спринтьорът Никола Караманолов: Целя се в европейски полуфинал 

Спринтьорът Никола Караманолов продължава подготовката си за летния сезон с амбиции за силно представяне както на 100, така и на 200 м.