Отлично време за битката между Болт и Гей

Отлично време за битката между Болт и Гей

Перфектно време за големия дуел на 100 метра между Юсейн Болт (Ямайка) и Тайсън Гей (САЩ) в неделния ден от световното първенство по лека атлетика, прогнозират синоптиците

Перфектно време за големия дуел на 100 метра между Юсейн Болт (Ямайка) и Тайсън Гей (САЩ) в неделния ден от световното първенство по лека атлетика, прогнозират синоптиците.
   
През деня живакът в термометрите в Берлин ще достигне 30 градуса, а вечерта в 21:35 часа местно време (22:35 часа българско време), когато е финалът, температурата ще бъде 23-24 градуса - идеална за спринтьори.
   
Не се очаква да вали, както и няма да има вятър. Това създава още по-добри условия и очаквания за нов световен рекорд в най-атрактивната дисциплина в леката атлетика.

Дитаджи Камбунджи изненада фаворитките на 100 м с пр.

Представителката на Швейцария Дитаджи Камбунджи смая звездната конкуренция, печелейки спринта на 100 метра с препятствия при жените на Световното първенство по лека атлетика в Токио (Япония) с национален рекорд от 12.24 секунди.

Титла и 14-и световен рекорд за Арманд Дуплантис в овчарския скок

Арманд Дуплантис спечели трета поредна световна титла в овчарския скок на открито.

Саръбоюков критичен и след успешните квалификации

Финалът е в сряда

Саръбоюков преодоля квалификациите в Токио

абриела Петрова стартира последна от българите във вторник

Най-бързата за сезона отказа 200 м на световното първенство

Джулиън Алфред има травма в бедрото

Историческа победа за Танзания за атлетическия маратон

Алфонс Симбу спечели драматично финала в маратона при мъжете на Световното първенство по лека атлетика в Токио, след като победи с фотофиниш на финала германеца Аманал Петрос.

Облик Севил спечели спринта на 100м в Токио

Спринтьорът от Ямайка Облик Севил вече носи короната на най-бързия мъж на планетата

Тихомир Иванов: Не успях да дам всичко от себе си

Българският състезател в скока на височина Тихомир Иванов не успя да се класира за финала на Световното първенство в Токио

Провал за Тихомир Иванов в Токио

Българинът постигна 216 см от първи опит, но това бе единснтвединственият му успешен скок