Първи медал за България от световното за хора с увреждания

Първи медал за България от световното за хора с увреждания

Християн Стоянов спечели бронзов медал за България на Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания

 Християн Стоянов спечели първи медал за България на Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания.

18-годишният ни представител взе бронзово отличие в своя клас в бягането на 1500 метра. Стоянов поведе още от началото на състезанието, наложи високо темпо и държеше челната позиция до 300 метра преди финала. 

Тогава обаче не успя да издържи на силната атака на Давид Емонг от Угадна, който грабна златния медал с време от 3 минути, 58 секунди и 36 стотни. Втори на 42 стотни зад него финишира алжирецът Самир Нуиуа.

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас