Радина Величкова спечели бронз в скока на дължина на Европейското

Радина Величкова спечели бронз в скока на дължина на Европейското

Нов успех за българката в Банска Бистрица

Европейската шампионка на 100 метра за девойки до 18 години Радина Величкова спечели втори медал от първенството на континента в Банска Бистрица (Словакия), след като взе бронз в скока на дължина.

Величкова постигна 6.16 метра, което е нейн изравнен личен рекорд за годината. Пловдивчанката отстъпи само на Евелина Олсън (Швеция) с 6.35  и Йоана Фиодоровайте (Литва) – 6.23, които завършиха състезанието с лични рекорди.

Величкова имаше проблеми с техниката и разбега, както в квалификациите, но успя да достигне до 6.16 във втори опит и направи още един скок над 6 метра с 6.15 в петия кръг. Личният рекорд на възпитаничката на треньорката Ива Пранджева е 6.29 от 2023-а година.

В Банска Бистрица Величкова направи шест състезания (серии, полунали и финал на 100 метра, квалификации и финал на скок дължина, както и първи пост на щафетата 100-200-300-400 м).

С двата медала на Радина Величкова (злато на 100 метра и бронз на скок дължина), среброто на Димо Андреев на чук и бронза на Християн Касабов на 110 метра с препятствия България е в топ 10 в Европа в таблицата по медали преди следобедната сесия, където на финал на троен скок за юноши ще участва Зинга Фирмино Барбоса.

Божидар Саръбоюков беше отличен с приза "Сребърен сокол"

Европейският шампион в скока на дължина в зала от Апелдоорн 2025 и пети от Световното първенство в Токио тази година Божидар Саръбоюков бе награден с приза "Сребърен сокол"

Европейски вицешампион по борба и атлет на Берое гръмнаха с допинг

Двама български спортисти получиха наказания от родната Анти-допингова централа.

Кенийци спечелиха Софийския маратон

И при мъжете, и при жените

Близо 1200 участници в масовия старт на 5 км подгряха Софийския маратон

Близо 1200 участници стартираха в 5 км FIB Mass Run и подгряха 42-рото издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025 в неделя

Полицията предодврати опит за самоубийство на Софийския маратон

Мъж опита да отнеме живота си по време на Софийския маратон

Саръбоюков в Топ 3 в Европа

Европейският шампион в скока на дължина в зала Божидар Саръбоюков достигна до финала в класацията Изгряваща звезда на Европа за 2025 г. при мъжете.

Койнаре ще приеме балканско първенство през 2026 г.

Балканската атлетика (АБАФ) проведе редовния си конгрес преди Балканската гала на 3 октомври в Птуй, Словения, а двадесет страни членки на организацията взеха и решения касаещи спортния календар на АБАФ за 2026-а.

Божидар Саръбоюков получи приз

Българинът с награда за "Изгряваща звезда" на годината от Асоциацията на балканските атлетически федерации

Световният шампион Ружди Ружди: Мотивират ме резултатите

Световният шампион от първенството на планетата по лека атлетика за хора с увреждания от Делхи 2025 Ружди Ружди заяви, че му е било мечта да подобри световния рекорд, а самият той се мотивира от добрите резултати