Решението на ИААФ да остави в сила наказанието на Русия взето единодушно

Решението на ИААФ да остави в сила наказанието на Русия взето единодушно

От Руската лекоатлетическа федерация може да обжалват решението пред Спортния арбитражен съд в Лозана

Съветът на Международната лекоатлетическа федерация (IAAF) остави в сила решението за „замразяване“ на членството на Руската лекоатлетическа федерация, съобщава BBC.

 

Това на практика означава, че руските атлети ще продължат да нямат право на участие в международни лекоатлетически турнири.

 

Според информацията решението на Съвета е единодушно, като е дошло след изслушването на доклада на ръководителя на Инспекционната комисия Руне Андерсен.

 

Както е известно през ноември 2015 година Руската лекоатлетическа федерация временно бе „замразена“ като член на Международната лекоатлетическа федерация.

 

Това стана, след като се появи доклад на Независимата антидопингова лаборатория, в който се посочва за масова употреба на допинг в руската атлетика.

 

На 21 юни на специално заседание Международният олимпийски комитет ще обсъди въпроса с участието на руски атлети на Олимпиадата.

 

Много е вероятно отделни атлети на Русия да бъдат допуснати до участие на Игрите в Рио де Жанейро.

 

От Руската лекоатлетическа федерация може да обжалват решението пред Спортния арбитражен съд в Лозана.

Кирил Осев с два златни медала на Държавното първенство по лека атлетика за ветерани

В град Пловдив се проведе Държавното първенство за ветерани по лека атлетика. В него взе участие и най-добрият петрички лекоатлет, състезаващ се в тази категория Кирил Осев.

Наш атлет спечели три световни титли

Шабан Мустафа спечели три златни медала на Световното първенство по планинско бягане за ветерани

Още един рекорд падна на Витоша 100

Още един рекорд бе счупен в 100-километровата Обиколка на Витоша. Мария Николова пробяга разстоянието за 8 часа, 48 минути и 14 секунди и така подобри с над осем минути своето досегашно върхово постижение.

Христо Илиев с пореден силен резултат и бронзов медал (ВИДЕО)

Българинът записа време 10.15 секунди на състезание в Йерусалим

Звездата на леката атлетика при ветераните в Петрич коментира предстоящото състезание

Кирил Осев с нагласа за успешно представяне и с следващите състезания

Шефът на атлетиката доволен от представянето на Балканиадата

Президентът на Българска федерация лека атлетика Георги Павлов заяви, че е доволен от представянето на родните състезатели на Балканското първенство в гръцкия град Волос.