РЕШЕНО: Маратон на Париж тази година няма да има

РЕШЕНО: Маратон на Париж тази година няма да има

Надпреварата пропадна заради пандемията от коронавирус

Маратонът на Париж тази година няма да се проведе поради пандемията от коронавирус, обявиха организаторите.

Надпреварата трябваше да се състои през ноември, но по препоръка на парижките власти беше отменен заради епидемиологичната ситуация и невъзможността редица участници да пристигнат във Франция.

"Заедно с властите в Париж решихме да отменим състезанието през 2020 година. Като вземем предвид трудностите, пред които са изправени спортистите, особено чуждестранните, при подготовката за маратона, насрочен за 14-15 ноември, решихме, че ще им бъде по-лесно, ако проведем състезанието през 2021 година", се казва в съобщението.

"Ще работим съвместно с властите в Париж, за да организираме маратон през 2021-а, който ще събере най-добрите бегачи по най-красивите улици в света", добавиха организаторите и изразиха разочарование от настоящата ситуация.

Парижкият маратон се провежда от 1976 година. Маршрутът на състезанието преминаха пред най-известните места на френската столица.

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.