Ричардсън и Чарлстън спечелиха на 100 м на първенството на САЩ

Вижте резултатите

Ша'Кари Ричардсън заслужи квота за Световното първенство по лека атлетика в Будапеща (Унгария) тази година с победата си в спринта на 100 метра на националния шампионат на САЩ в Юджийн, Орегон. Тя даде време 10.82 секунди, изпреварвайки Британи Браун с 10.90 и Тамари Дейвис, завършила за 10.99 секунди.

Интересен момент преди старта бе как Ричардсън свали оранжевата перука, която носеше и я хвърли на пистата.

„Готова съм психически, физически и емоционално. Тук съм, за да остана. Не съм се завърнала, аз съм по-добра сега“, заяви спринтьорката след финала. Тя записа 10.71 секунди в четвъртък.

В спринта на 100 метра при мъжете триумфира Кравонт Чарлстън, финиширайки за 9.95 секунди. „За мен е чест да съм тук“, коментира Чарлстън, който преди година не успя да стигне до финала на същата писта.

Бронзовият медалист от Световното първенство в зала Доналд Скот спечели надпреварата в тройния скок при мъжете със 17.22 метра, а Вашти Кънингам ликува в състезанието по скок на височина при  жените с резултат 1.91 метра.

Тихомир Иванов покри норматив за Европейското първенство

29-годишният атлет първо се справи с конкуренцията

Ружди Ружди с пета световна титла

Зам.-министър Стоян Андонов награди шампиони на лекоатлетически турнир „Нови звезди“