Русия няма да оспорва наказанието на ИААФ

Русия няма да оспорва наказанието на ИААФ

Руската федерация по лека атлетика няма да оспорва наказанието, което й бе наложено от Международната асоциация на атлетическите федерации (ИААФ), обявиха в специално изявление от световната централа.

Руската федерация по лека атлетика няма да оспорва наказанието, което й бе наложено от Международната асоциация на атлетическите федерации (ИААФ), обявиха в специално изявление от световната централа.

"Днес Съветът на ИААФ бе информиран чрез писмено потвърждение, получено вчера, че Руската атлетическа федерация (АРАФ) приема пълното наказание, без да поиска изслушване, което е тяхно право. От АРАФ потвърдиха, че са наясно с това, че Съветът ще възстанови Русия като член на организацията, при положение, че бъдат изпълнени критериите, поставени от световната централа. От руската федерация потвърдиха също, че ще окажат пълно съдействие при проверките.”

Припомняме, че независима комисия на Световната антидопингова агенция (WADA) представи първата част от доклада си на 9 ноември, след като проведе почти едногодишно разследване по обвинения за употребата на допинг в Русия. По препоръка на WADA световната атлетическа централа наказа Русия за неопределено време със спиране от участие на местните атлети на международни състезания.
 

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.