Саръбоюков се пуска и на троен скок през уикенда

Саръбоюков се пуска и на троен скок през уикенда

Тихомир Иванов, Божидар Саръбоюков и Пламена Миткова скачат в София

В битка за две национални титли ще се пусне Божидар Саръбоюков през уикенда, когато в зала „Асикс Арена“ ще се проведе националния шампионат по покрив по лека атлетика.

Саръбоюков ще участва и в скока на дължина, и в тройния скок. Този сезон възпитаникът на Димитър Карамфилов е стабилно над 8 м в коронната си дисциплина, като с 8.19 м е №3 в световната ранглиста за 2025 г.

Тихомир Иванов също е в заявките в скока на височина за първенството в София. Той тренира на по-облекчен режим заради крамп след второто си място на Балканиадата в събота.  

Световната шампионка за девойки Пламена Миткова ще се състезава на 60 м и в скока на дължина през уикенда.

Националният шампионат е през целия ден в събота, а в неделя стартовете започват от обед.

 

Снимка: БГНЕС

Тихомир Иванов изравни рекорда си за сезона

Балканският шампион в зала от Белград 2026 Тихомир Иванов изравни личния си рекорд за сезона в скока на височина, след като преодоля 2.22 метра на турнир в Банска Бистрица (Словакия).

Саръбоюков спечели убедително златото на Балканското

Българският талант скочи 8.42 метра

Отново национален рекорд на 60 м на Христо Илиев и победа за Саръбоюков в скока на дължина

Христо Илиев продължава с отличните си изяви през сезона и за втори път този месец подобри националния рекорд на България на 60 метра.

Александра Начева с личен рекорд за сезона на троен скок

24-годишната атлетка от клуб Ботев Пловдив е на подготовка в Република Южна Африка

Британка подобри световния рекорд на 800 м в зала

Олимпийската шампионка Кийли Ходжкинсън от Великобритания подобри световния рекорд на 800 м в зала с почти една секунда, като постигна време от 1:54,87 минути.

БФЛА осигури над 205 000 евро за млади атлети

Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) осигури общо 205 822 евро за финансово подпомагане на 12 млади и перспективни български атлети.