Със златото на Ивет България зае 9-ото място в класирането по медали

Със златото на Ивет България зае 9-ото място в класирането по медали

Начело е Русия с 4 златни и общо 11 медала, пред Германия с 3 златни и общо 6 медала и Франция с 3 златни и общо 7 медала

България заема 9-о място в класирането по медали на Европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки. Нашата страна има един златен медал, спечелен от Ивет Лалова.

Начело е Русия с 4 златни и общо 11 медала, пред Германия с 3 златни и общо 6 медала и Франция с 3 златни и общо 7 медала. 20 комплекта отличия от общо 42 са раздадени до момента. Първенството продължава днес и утре.

Класиране по медали на Европейското първенство по лека атлетика:

1. Русия  4 зл. - 3 ср. - 4 бр./11 общо
2. Германия 3-2-1/6
3. Франция 3-1-3/7
4. Великобритания 3-1-0/4
5. Украйна 2-3-3/8
6. Чехия 2-1-0/3
7. Швеция 1-0-1/2
Испания 1-0-1/2
9. България 1-0-0/1
10. Норвегия 0-1-2/3

Заб.: 20 държави са получили медали до момента.

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.