Сенанджи и Нинева защитават титлите си на шампионата по полумаратон

Сенанджи и Нинева защитават титлите си на шампионата по полумаратон

Миналогодишните шампиони при мъжете и при жените - Исмаил Сенанджи и Маринела Нинева, ще защитават титлите си на Националния шампионат по полумаратон в Стара Загора на 29 март, съобщиха от Българската федерация по лека атлетика.

Надпреварата ще събере едни от най-добрите родни бегачи на дълги разстояния, като новите шампионите на България на 21.0975 км ще се излъчат по време на традиционния маратон на Стара Загора, където ще има съревновия и на 5 км, на 10.55 км и на класическата дистанция от 42.195 км.

В мъжката конкуренция личат още имената на Стоян Владков и Кольо Райчинов, а при жените на националната рекордьорка на маратон и полумаратон Милица Мирчева и на Девора Аврамова, която показва отлична форма през тази зима. 

Дебют в официални състезания след няколкогодишно прекъсване ще направят рекордьорите на страната на 3000 метра стипълчейз Митко Ценов и Силвия Дънекова-Лалова.

Участникът на Олимпийските игри в Милано-Кортина 2026 в биатлона през февруари – Константин Василев, също ще бяга на полумаратона в Стара Загора.

Божидар Саръбоюков с ново участие в Диамантената лига 

Европейският шампион в зала Божидар Саръбоюков продължава участието си в Диамантената лига, след като откри летния сезон с второ място на турнира в Шанхай и резултат от 8.07 метра.

Спринтьорът Никола Караманолов: Целя се в европейски полуфинал 

Спринтьорът Никола Караманолов продължава подготовката си за летния сезон с амбиции за силно представяне както на 100, така и на 200 м.

БФЛА честити на Ивет Лалова

Легендата празнува 42-и рожден ден

Атлетът Димитър Панделиев: Фокусът ми е върху Балканиадата

Националът Димитър Панделиев се цели в силно представяне на Балканиадата във Волос през юни.

Българската федерация по лека атлетика започва мащабна обиколка на страната

Вижте подробности

Васил Антонов първи в бягането на 400 метра на турнир в Гърция

Виктория Ангелова се нареди седма с личен рекорд