Сливен домакин на републиканското по лека атлетика

Сливен домакин на републиканското по лека атлетика

Сливен ще бъде домакин на републиканските финали по лека атлетика от програмата на "Ученически игри '11" в групите на 5-7 клас. Състезанията ще се проведат на стадион "Хаджи Димитър" в събота и в неделя

Сливен ще бъде домакин на републиканските финали по лека атлетика от програмата на "Ученически игри '11" в групите на 5-7 клас. Състезанията ще се проведат на стадион "Хаджи Димитър" в събота и в неделя. Ще участват победителите във всяка една от четирите зони на България. Отборите на Трето основно училище ще представят домакините в тази проява. Състезателите ще премерят сили в два дни в дисциплините 100 метра, скок на дължина, скок на височина, тласкане на гюле, 400м, 800 метра и в щафетните бягания на 4х100 метра. Официалното откриване на турнира ще бъде утре от 9.15 часа, а 45 минути по-късно ще бъде първия старт.

В групата на момичетата ще участват отборите на София, Враца, Кюстендил, Бургас, Варна, Плевен,Казанлък, Разград, Пловдив и Сливен.

При момчетата ще се състезават съставите на София, Перник, Тетевен, Шумен, Казанлък, Разград, Ямбол, Пловдив, Козлодуй и Сливен.

Тази вечер от 18.00 часа в залата на хотелски комплекс „Спорт палас” ще се проведе техническата конференция за предстоящата проява.
Харманли награди Саръбоюков и треньора му за бронза от Световното

Кметът на града посрещна местния герой

Марково приема националния шампионат по трейл бягане

Националният шампионат по трейл бягане ще се проведе на 29 март със старт – финал в центъра на село Марково над град Пловдив, съобщава Българската федерация по лека атлетика.

Сенанджи и Нинева защитават титлите си на шампионата по полумаратон

Миналогодишните шампиони при мъжете и при жените - Исмаил Сенанджи и Маринела Нинева, ще защитават титлите си на Националния шампионат по полумаратон в Стара Загора на 29 март, съобщиха от Българската федерация по лека атлетика.

Божидар Саръбоюков с Почетния знак на родния Харманли

Бронзовият медалист в скока на дължина от световното първенство по лека атлетика в зала Божидар Саръбоюков ще бъде удостоен с „Почетен знак, едностранен плакет на Община Харманли“.

Саръбоюков: Имам глад за нови успехи

„Не обръщам внимание на негативните коментари“

Българската федерация по лека атлетика награди финалистите от Световното първенство в зала

Божидар Саръбоюков и Александра Начева получиха чекове