Стефка Костадинова празнува 50-годишен юбилей

Стефка Костадинова празнува 50-годишен юбилей

Костадинова още държи световния рекорд на скок височина при жените

Председателят на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова празнува днес юбилеен рожден ден.

Стефка Костадинова е родена на 25 март 1965 година в Пловдив. Тя продължава да бъде световна рекордьорка на висок скок вече 27 години - на световното първенство в Рим през 1987 година Стефка Костадинова спечели златния медал със скок от 209 сантиметра, който продължава да бъде световен рекорд. Стефка Костадинова е олимпийска шампионка от Аталанта-96, многократна световна и европейска шампионка в зала и на открито.

Костадинова е избирана четири пъти за спортист номер 1 на България и пет пъти за спортист номер 1 на Балканския полустров в традиционната анкета на спортна редакция на БТА. През 2005 година Стефка Костадинова бе избрана за председател на Българския олимпийски комитет, а през май 2013 година тя бе преизбрана за трети път на този пост. 

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.