Тежест на височина - 93-килограмовият Митов печели в скока на височина

Тежест на височина - 93-килограмовият Митов печели в скока на височина

Изключение от традиционните стандарти

Тежестта не е пречка или как 93-килограмовият Митов изумява всички в скока на височина, така описват подвига на Габриел Митов (Спринт – Червен бряг) в атлетическата група във Facebook RunZone. Той стана национален шампион в скока на височина по време на първенството по лека атлетика в зала за мъже и жени през уикенда. 

Митов триумфира с 202 см, изпреварвайки 16-годишният Кристиян Цанев (Спартак – Плевен) - също с 202 см, и 18-годишният Даниел Марков (ЦСКА), племенник на олимпийския шампион на троен скок Христо Марков, с резултат 198 см.

"Изключение от традиционните стандарти, пише в RunZone. - Габриел Митов е атлет с тегло 93 кг – нетипична физика за състезател в скока на височина, където преобладават високи и слаби спортисти. Въпреки това, той демонстрира изключителна техника и потенциал, които го отличават в дисциплината. Още на 15-годишна възраст Габриел преодолява 203 см, докато Тихомир Иванов на 17-годишна възраст постига 200 см. В следващите години развитието на двамата продължава – Габриел достига 208 см на 17 години, а Тихомир скача 210 см на 18 години. Тези резултати ясно показват високата класа на младия атлет и неговия огромен потенциал."

Снимка: Facebook/RunZone

Добри новини: Живко Виденов е бил намерен

Драмата с изчезването на родния рекордьор в бягането с препятствия на 60 и 110 метра Живко Виденов приключи с щастлив край

Саръбоюков с триумф и рекорд на състезание в Инсбрук (ВИДЕО)

Българинът с постижение от 8.18 метра

Христо Илиев с исторически 10.05 сек. на 100 метра (ВИДЕО)

Христо Илиев продължава с отличните си изяви от началото на сезона

Топ атлети стартират на 19-ия турнир „Никола Вълчанов“ в Габрово

Габрово ще бъде домакин на 19-ото издание на турнира по лека атлетика „Никола Вълчанов“, който ще се проведе на 13 юни на стадион „Христо Ботев“.

Летсиле Тебого засенчи дебюта в Диамантената лига на Гаут Гаут с победа на 200 м

Олимпийският шампион Летсиле Тебого засенчи дебюта в Диамантената лига на австралийското чудо Гаут Гаут, като подели светлината на прожекторите с американския тийнейджър Купър Луткенхаус и бразилеца Алисон дос Сантос в нощ на звездни изпълнения на турнира по лека атлетика от престижната верига Диамантена лига в Осло (Норвегия).

ИЗНЕНАДА! Американец подобри световния рекорд на 110 м с преп.

Американецът Джа'Кобе Тарп подобри световния рекорд на 110 метра с препятствия по време на колжанското първенство на САЩ по лека атлетика (NCAA).