Тихомир Иванов завърши седми във финала на скок височина

Тихомир Иванов завърши седми във финала на скок височина

Бондаренко спечели титлата

Тихомир Иванов се представи добре и завърши седми в скока на височина на европейското първенство в Цюрих. Той преодоля 2.26 метра от втория си опит.

Същото направиха и италианците Марко Фасиниоти и Джанмарко Тамбери. Тримата с българина си поделят седмото място в крайното класиране.

20-годишният Иванов, за когото това беше първото голямо състезание при мъжете, подобри представянето си от квалификациите. Преди два дни той скочи 2.23 метра.
Мелиса Джеферсън-Уудън спечели след фотофиниш на 100 м в САЩ

Мелиса Джеферсън-Уудън изпревари Ша'Кари Ричардсън след фотофиниш, за да спечели 100 метра при жените на турнира по лека атлетика Диамантена лига в Юджийн, САЩ, докато Каинсола Аджайи изненада Облик Севил в същата дисциплина при мъжете.

Саръбоюков и Начева скачат в Пловдив

За първи път след световното първенство в зала в Торун, Божидар Саръбоюков и Александра Начева застават рамо до рамо, за да оглавят стартовите списъци на турнира "Розаимпекс" в Пловдив.

Кирил Осев с два златни медала на Държавното първенство по лека атлетика за ветерани

В град Пловдив се проведе Държавното първенство за ветерани по лека атлетика. В него взе участие и най-добрият петрички лекоатлет, състезаващ се в тази категория Кирил Осев.

Наш атлет спечели три световни титли

Шабан Мустафа спечели три златни медала на Световното първенство по планинско бягане за ветерани

Още един рекорд падна на Витоша 100

Още един рекорд бе счупен в 100-километровата Обиколка на Витоша. Мария Николова пробяга разстоянието за 8 часа, 48 минути и 14 секунди и така подобри с над осем минути своето досегашно върхово постижение.

Христо Илиев с пореден силен резултат и бронзов медал (ВИДЕО)

Българинът записа време 10.15 секунди на състезание в Йерусалим