Тим Монгомъри призна, че е ползвал непозволени средства и преди Олимпийските игри в Сидни

Тим Монгомъри призна, че е ползвал непозволени средства и преди Олимпийските игри в Сидни

Бившият световен рекордьор на 100 метра – Тим Монгомъри призна, че е ползвал непозволени средства и преди Олимпийските игри в Сидни през 2000 година. Монгомъри, който в момента се намира в затвора заради търговия с наркотици, взе златен медал от Олимпиадата в Сидни с американската щафета на 4 по 100 метра.

Бившият световен рекордьор на 100 метра – Тим Монгомъри призна, че е ползвал непозволени средства и преди Олимпийските игри в Сидни през 2000 година. Монгомъри, който в момента се намира в затвора заради търговия с наркотици, взе златен медал от Олимпиадата в Сидни с американската щафета на 4 по 100 метра.

„Не взех златото благодарение на собствените си способности, а благодарение на допинга, който употребих”, заяви бившият лекоатлет в интервю за телевизия НВО. Американецът се извини на своите колеги от щафетата заради щетите, които биха могли да понесат след това негово признание. Олимпийският шампион от Сидни никога не е давал положителна допинг-проба, но заради връзката му с аферата „Балко”, около производството и дистрибуцията на анаболни стероиди Монтгомъри получи активна присъда от две години затвор , а световният рекорд, който постави бе анулиран. Монтомъри призна още, че приемал и хормон на растежа по четири пъти месечно.


„Ако наистина Монтгомъри е стигнал до олимпийската титла чрез лъжа, тогава той доброволно би трябвало да се откаже от нея, както преди това направиха членовете на американската щафета на 4 по 400 метра”, заяви представител на Американския олимпийски комитет. Тази година МОК отне златните медали на щафетата на САЩ, след като Антонио Петигрю призна, че е употребявал допинг. Същата съдба сполетя и щафетата на американците при жените, след като Марион Джоунс призна за употреба на непозволени вещества.
Освен Монтгомъри, в американската щафета на 4 по 100 метра участие взеха още Джон Дръмонд, Бърнард Уилямс, Браян Люис, Морис Грийн и Кенет Брокенбур.

Напомняме, че тази година Международния олимпийски комитет лиши представителния отбор на САЩ в щафетата на 4х400 метра от златните медали, завоювани в Сидни. Решението бе взето след признанията на Антонио Петигрю в употреба на забранени препарати.
Добри новини: Живко Виденов е бил намерен

Драмата с изчезването на родния рекордьор в бягането с препятствия на 60 и 110 метра Живко Виденов приключи с щастлив край

Саръбоюков с триумф и рекорд на състезание в Инсбрук (ВИДЕО)

Българинът с постижение от 8.18 метра

Христо Илиев с исторически 10.05 сек. на 100 метра (ВИДЕО)

Христо Илиев продължава с отличните си изяви от началото на сезона

Топ атлети стартират на 19-ия турнир „Никола Вълчанов“ в Габрово

Габрово ще бъде домакин на 19-ото издание на турнира по лека атлетика „Никола Вълчанов“, който ще се проведе на 13 юни на стадион „Христо Ботев“.

Летсиле Тебого засенчи дебюта в Диамантената лига на Гаут Гаут с победа на 200 м

Олимпийският шампион Летсиле Тебого засенчи дебюта в Диамантената лига на австралийското чудо Гаут Гаут, като подели светлината на прожекторите с американския тийнейджър Купър Луткенхаус и бразилеца Алисон дос Сантос в нощ на звездни изпълнения на турнира по лека атлетика от престижната верига Диамантена лига в Осло (Норвегия).

ИЗНЕНАДА! Американец подобри световния рекорд на 110 м с преп.

Американецът Джа'Кобе Тарп подобри световния рекорд на 110 метра с препятствия по време на колжанското първенство на САЩ по лека атлетика (NCAA).