Точат кръв от Стамболова

Точат кръв от Стамболова

Венева и Дачева почват първи на световното в зала в Истанбул

Голямата надежда за медал на България от световното по лека атлетика в зала в Истанбул Ваня Стамболова бе първата от националите, подложена на допинг контрол. Още в 8 сутринта варненката бе сюрпризирана да даде кръвна проба за допинг. Това обаче не помрачи настроението й. Никой друг от националите ни не е извикан за контрол в деня преди старта на шампионата. Всичките 8 български атлети тренираха в зала "Атакьой", където от днес до неделя ще върви 14-ият шампионат на планетата. Участват рекордните за такъв форум 172 държави. Първи ще започнат днес в 9,30 ч Венелина Венева и Петя Дачева в квалификациите, съответно на скок височина и троен скок. От 10,50 ч във втора група на квалификациите е Андриана Бънова. Нормата в тройния скок, гарантираща място във финала, е 14,30. През сезона Дачева има 13,63 м, а Бънова 14,14 м. Стамболова ще стартира в сериите на 400 м в 9,35 ч. Тя е в първа серия и се очаква да отиде без проблем за полуфинала, който е тази вечер в 19,15 ч.
 
Най-големият спортен телевизионен канал "Евроспорт" ще излъчи пряко цялото световно първенство. Днес директните излъчвания сутринта са от 10,00 ч по "Евроспорт" и от 11,30 ч по "Евроспорт" 2. Следобедната сесия от зала "Атакьой" ще може да се гледа по "Евроспорт" от 17,45 ч до 20,15 ч. 

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.