"Царицата" Елена Исинбаева ще скача още две години

"Царицата" Елена Исинбаева ще скача още две години

Рускинята Елена Исинбаева, "царицата на овчарския скок", "ще прекрати кариерата си след две години", но преди това се надява да стане за трети път олимпийска шампионка в Лондон, предаде агенция Франс прес.

Рускинята Елена Исинбаева, "царицата на овчарския скок", "ще прекрати кариерата си след две години", но преди това се надява да стане за трети път олимпийска шампионка в Лондон, предаде агенция Франс прес.

"Взех решение да се състезавам още две години и след това да се оттегля, каза Исинбаева. Все по-трудно става да се тренира и, разбира се, с всяка година тялото ми остарява и по-трудно се подготвям за състезания. Предпочитам състезанията пред тренировките. Когато съм на пистата, винаги си казвам: "О, Боже мой, колко е лесно. Защо не е така през цялото време". Но когато сляза от подиума си казвам:"Аз съм много уморена от тренировките"."

Исинбаева, която ще навърши 30 години през юни, е олимпийска шампионка от Атина 2004 и Пекин 2008. Световната рекордьорка в овчарския скок смята да спечели трети златен медал на Олимпиадата в Лондон.

"Ще участвам на две състезания преди Лондон и те ще бъдат за мен като загряване, каза Исинбаева. В Лондон най-големият ми съперник ще бъда самата аз. Не се притеснявам за Олимпийските игри. Аз съм спокойна, защото до момента всичко е наред в живота ми. Имам много добър треньор, моите родители ме подкрепят, имам приятели. Всички ме подкрепят". 

Саръбюков се завръща в сектора след европейското първенство

Емоциите от Европейското първенство в Бирмингам още не са утихнали, но за Божидар Саръбоюков предстои нов старт в Диамантената лига.

Д-р Александра Начева? Атлетката ни с големи амбиции извън пистата

Докато българската лека атлетика все още празнува историческия бронзов медал на Александра Начева в тройния скок от европейското първенство в Бирмингам, самата атлетка разкрива, че животът ѝ извън спортната писта е също толкова амбициозен и неочакван.

Александра Начева дебютира на Диамантената лига

Атлетката скача в Силезия

Маринела Нинева завърши на 37-о място в маратона на Европейското

Тя преодоля трасето от 42.195 километра с най-добър личен резултат за сезона от 2:40:58 часа

Шефът на Световната атлетика коментира ниската пощаемост на Европейското във Великобритания

Президентът на Световната Атлетика Себастиан Коу омаловажи опасенията, че ниската посещаемост на Европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам (Великобритания) може да попречи на кандидатурата на Лондон за домакинство на Световното първенство през 2029 година.

Очакват се рекордните 11 000 участници на Wizz Air Sofia Marathon 2026

Рекордните около 11 хиляди бегачи се очаква да се включат в Wizz Air Sofia Marathon 2026 с пет дисциплини в два дни, обявиха организаторите на проявата, която ще се състои на 10 и 11 октомври по улиците на българската столица.