Вероника Кембъл-Браун спечели на 100 метра в Цюрих след фотофиниш

Вероника Кембъл-Браун спечели на 100 метра в Цюрих след фотофиниш

Трикратната олимпийска шампионка Вероника Кембъл-Браун от Ямайка спечели бягането на 100 метра при жените на финала на Диамантената лига по лека атлетика в Цюрих.

Трикратната олимпийска шампионка Вероника Кембъл-Браун от Ямайка спечели бягането на 100 метра при жените на финала на Диамантената лига по лека атлетика в Цюрих.
 
Кембъл-Браун финишира първа за 11,04 секунди след фотофиниш и заслужи диаманта в дисциплината и чек за 40 000 долара.
 
Състезателката от Кот Д'Ивоар Мюриел Ахуре завърши със същото време - 11,04 и само няколко хилядни от секундата я лишиха от победа в Цюрих. Трета е Блесинг Окагбаре от Нигерия с 11,06.
 
В спринта на 100 метра при мъжете спечели Кемар Бейли-Койл от Ямайка с 9,96 секунди, следван от Майк Роджърс (САЩ) с 10,05 и Джеймс Дасаолу (Великобритания) с 10,06. На 200 метра при мъжете Алонсо Едуард от Панама спечели финалното бягане в Цюрих и заслужи диаманта в дисциплината, посочва БТА.
 
Едуард финишира първи за 19,95 секунди и остави след себе си Никел Ашмейд (Ямайка) с 20,01 и Рашийд Дуайър (Ямайка) с 20,21. Рускинята Мария Кучина спечели в сектора за скок на височина при жените с изравнен личен рекорд - 200 см.
 
Победата в Цюрих й гарантира диаманта и чек за 40 000 долара като краен победител през сезона в Диамантената лига в тази дисциплина. Другата претендентка за диаманта - Бланка Влашич от Хърватия, остана едва четвърта със 193 см.
 
Втора в Цюрих на скок на височина е Ана Шимич от Хърватия със 198 см, а трета - Рут Бейтия от Испания със 193 см. Найджъл Амос от Ботсвана триумфира на 800 метра при мъжете и спечели диаманта в конкуренцията на олимпийския шампион Дейвид Рудиша.
 
Амос спечели бягането в Цюрих с време 1:43,77 минути, а световният рекордьор Рудиша финишира трети с 1:43,96. Между тях на второ място се нареди Аянлех Сулейман от Джибути с 1:43,93 минути.
 
Световният шампион Лашон Мерит (САЩ) триумфира с диаманта на 400 метра при мъжете, след като спечели в Цюрих с 44,36 секунди. Мерит остави след себе си сънародника Джил Робърт (44,96) и Исаак Маквала от Ботсвана (45,03).
 

Олимпийският шампион Крисчън Тейлър спечели в сектора за троен скок с опит от 17,51 метра и победи европейския първенец Бенжамен Компаоре от Франция (17,45) и Уил Клейе (САЩ) - 17,39. 

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.