Веселин Живков и Алекс Василев с лични постижения във Виена

Живков се нареди втори в крайното класиране на 60 м

Двамата атлети от Академик-София Веселин Живков и Алекс Василев записаха отлични резултати при участието си на международния турнир по лека атлетика „Vienna Indoor Gala“.

Само ден след като стана балкански шампион на 60 м за юноши до 20 год., Веселин Живков отново направи невероятно бягане, но този път на 200 м. Той постигна 21.86 сек и подобри личното си постижение с 12 стотни. В крайното класиране той се нареди на второ място след унгареца Ласло Сабо (1991), който постигна 21.70 сек.

Алекс Василев в оспорвана битка успя да спечи втората серия на 800 м, като постигна личен резултат от 1:52.95 мин. Той зае пето място в крайното класиране. Победител в дисциплината стана Ян Кубиста от Чехия с 1:47.43 мин.