Юлия Степанова имала доказателства за употребата на допинг от руски атлети

Юлия Степанова имала доказателства за употребата на допинг от руски атлети

Юлия Степанова беше наказана за употреба на допинг за две години в началото на 2013-а

Руската състезателка на 800 метра Юлия Степанова заяви, че разполага с доказателства за употребата на допинг в леката атлетика в страната и е готова да ги предостави на съответните инстанции. Това каза рускинята в интервю за германския вестник "Франкфуртер Алгемайне Цайтунг".

Както е известно преди няколко седмици германската телевизия ARD излъчи филма "Секретно дело "допинг", в който беше показано как руските спортисти системно взимат забранени стимуланти по предписание на своите треньори. Главните герои в него са Юлия Степанова и Виталий Степанов, неин съпруг и бивш сътрудник на руската антидопингова агенция РУСАДА.

"Руската федерация по лека атлетика иска да подаде иск срещу нас в съда, но ние имаме доказателства за употребата на допинг. Надявам се, че ИААФ и УАДА ще се свържат с нас, за да получат всички материали, с които разполагаме", каза рускинята.

Юлия Степанова беше наказана за употреба на допинг за две години в началото на 2013-а.

Американска доминация на Диамантената лига в Брюксел

Американката Мелиса Джеферсън-Уудън стана царицата на спринта на състезанието от Диамантената лига в Брюксел, след като спечели убедително бягането на 100 метра с резултат от 10,76 секунди.

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.