Най-успешният лекоатлет на Петрич, сега състезаващ се при ветераните, Кирил Осев , преди да отпътува за поредното състезание, сподели следното:
„На 26,27,28 юни ми предстои държавно първенство по лека атлетика за Ветерани в Пловдив. Контузиите от участия в предишните състезания още не са ми минали и няма да мога да скачам и бягам. Ще участвам на гюле и ако се чувствам добре, ще бягам 100 метра гладко бягане. Другата седмица – на 3, 4 и 5 юли - съм поканен да участвам на Диаментена лига във Гърция град Солун. Там ще тласкам гюле и се надявам всички да чуят Българския химн. Направена ми е вече и заявката за световното първенство във Южна Корея от 22 август до 03 септември, където имам покрити нормативи в три дисциплини – 110м препятсвено бягане, скок дължина и тласкане Гюле. Има регистрирани участници от над 90 държави за Южна Корея. Надявам се да се възстановя напълно до август и да участвам на трите дисциплини, макар че във момента наблягам на гюлето. Подготовката ми е изцяло под ръководството на баща ми Валентин Осев. Участието в предстоящите първенства е благодарение на трима човека с главно Ч - Иван Изгоренков, Любомир Костадинов-Младежа и шефа на cash box Лазар Карадалиев“.





















