Йордан Господинов: Левски изнесе лекция на всички свои опоненти

Йордан Господинов: Левски изнесе лекция на всички свои опоненти

Изпращаха се специално скаути да гледат нашите тренировки по статични положения

Доскорошният треньор на вратарите в Левски Йордан Господинов направи равносметка за първия дял от шампионата, в който "сините" взеха 40 точки, но в крайна сметка старши треньорът Станислав Генчев бе освободен.

"Мисля, че целите, които бяха поставени пред Станислав Генчев, изпълни много голям процент от тях - обясни бившият вратар пред Диема. - Казаха ни в Левски, че резултатите са най-важни. От доста години тимът не е завършвал полусезона с 40 точки. Една серия, която може би не беше с най-добрата игра, но приключваме с пет поредни победи и само с един допуснат гол, като той беше от дузпа. Изпращаме годината с нападението, отправило най-много удари към противниковата врата. Много хора са изказаха критично към атаката на отбора. Левски има второто най-резултатно нападение в първенството. Неслучайно стъпвам точно на тези цифри. Не бяхме перфектни, но с гордо вдигната глава казвам, че имаше треньорско ръководство, което вложи сърцето и душата си за този велик клуб", продължи специалистът.

"Матей Маркович е невероятен професионалист. След Нова година ще разкрие още по-голяма част от потенциала си. Наслушах се на страшно много критики на левскари, в кавички. Кажете ми една година в последните полусезони, в който има само един допуснат вратарски гол. Левски е голям клуб и има много интереси. Всеки иска да постави своя вратар. Когато друг е там, най-лесно е да започнем с хейта. Говорим с цифри", добави бившият треньор на вратарите на Левски.

"Доста критикуваха Генчев, че Левски отбелязвал голове от статични положения. Знаете ли колко важна част от футбола е това? Близо 60 процента от мачовете се решават така. Когато критикуваш треньор, че печели така точките, образно казано му изписваш веждите. Станислав Генчев е един от най-добрите млади треньори в България. Той е най-добрият специалист по отношение на статични положения в България, за фаза защита и за фаза атака. Левски изнесе лекция на всички свои опоненти в този аспект. Като доказателство мога да ви кажа поне три отбора efbet Лига, които крадат статични положения от Станислав Генчев и от Левски", коментира той.

"Изпращаха се специално скаути да гледат нашите тренировки по статични положения. Аз съм говорил с наши противници, за които корнер на Левски е равносилен за дузпа. Изпращаме сезон, който набеляза два основни лъча – няма отбор, който да постави Лудогорец под напрежение и да го свали от върха. Вече има и няколко тима с изравнени възможности, като всеки един от тях има основателни претенции за второ и трето място", завърши Йордан Господинов.

Веласкес изгледа на живо победата на Ботев (Пд) над Лудогорец

Треньорът на Левски е бил на “Колежа” за мача на “орлите”

Балтанов: Ще дам всичко от себе си за клуба

“Това е дух и сърце!”, заяви наставникът на Ботев (Пловдив) след гръмката победа

Хьогмо: Разочаровани сме, но има много мачове още

Треньорът на Лудогорец също така поздрави Ботев (Пловдив)

Минков: Целим се между пето и осмо място

Капитанът на Ботев Пловдив Николай Минков сподели мнението си след драматичната победа с 2:1 над Лудогорец, за която той вкара първия гол

ТРИЛЪР! 10 от Ботев Пловдив победиха Лудогорец с гол в 93-та минута (ВИДЕО)

Левски вече с 10 точки аванс на върха

Треньорът на Бодьо/Глимт: Да играем на "Сан Сиро" е подарък за нас

Старши треньорът на Бодьо/Глимт Шетил Кнутсен бе недоволен от реакцията на Интер и в италианските медии, че домакинската победа с 3:1 на норвежкия тим над “нерадзурите” в първата плейофна среща от Шампионската лига се дължала на изкуствения терен.