10 по-малко известни факта за Кристиано Роналдо

10 по-малко известни факта за Кристиано Роналдо

За Кристиано Роналдо е казано всичко! Все пак в годините, в които е под светлината на прожекторите има факти, които са по-малко известни за широката публика. Ето 10 от тях:

  1. Имал е сърдечен проблем като тийнейджър. На 15 години е диагностициран с тахикардия (ускорен сърдечен ритъм). Подлага се на операция и само няколко дни по-късно подновява тренировки.
  2. Изключен е от училище на 14 години. Според множество биографични източници хвърля стол по учител, който се подигравал на него и семейството му. След това се посвещава изцяло на футбола.
  3. Не си прави татуировки. Една от причините е, че редовно дарява кръв и иска винаги да отговаря на условията за кръводаряване.
  4. Кръстен е на американски президент. Второто му име „Роналдо“ е избрано в чест на Роналд Рейгън, който бил любим актьор и политик на баща му.
  5. Премества се сам в Лисабон едва на 12 години. Напуска родния остров Мадейра, за да играе в академията на Спортинг Лисабон, далеч от семейството си.
  6. Имал е прякора „Плачльото“. Като дете често се ядосвал, когато подавал на съотборник, а той пропускал да отбележи гол.
  7. През 2014 г. необичайната му прическа е имала скрит смисъл. Зигзагообразната линия не е била моден каприз, а символична подкрепа за дете, претърпяло мозъчна операция, като наподобявала хирургичния белег.
  8. Летището на Мадейра носи неговото име. От 2017 г. официалното му име е „Cristiano Ronaldo International Airport“, което е рядка чест за действащ спортист.
  9. Тренира съня си почти толкова сериозно, колкото и футбола. Вместо да спи само веднъж през нощта, в определени периоди следва режим с няколко по-кратки периода на сън, препоръчан от специалист по възстановяване.
  10. Като дете е гладил сам дрехите си. По-късно разказва, че трудното детство и ранната самостоятелност са го научили да понася напрежението и да бъде дисциплиниран.
Брад Пит и годеницата му скачат на Мондиала

Сред над 70 000 зрители на четвъртфинала между Испания и Белгия на Мондиал 2026 имаше и две световноизвестни личности – холивудската звезда Брад Пит и неговата годеница Инес де Рамон.

Арестуваха Самир Насри за пране на пари

Футболната звезда в ареста заради разследване срещу наркотрафикант

Звезда на Левски гледа на живо ЦСКА в Европа

Ирландецът бе забелязан на трибуните на стадион “Васил Левски”

Amusnet Football Quiz се завръща в Alphawin Fan Zone Люлин с още повече футбол, настроение и награди

А след куиза футболът продължава на големия екран

Самолетът на Бразилия прибра само един играч

Бразилският национален отбор се завърна у дома след отпадането си от Световното първенство по футбол, но само с един играч на борда: защитника на Фламенго Данило Луис да Силва, съобщи Folha de S.Paulo.

Мбапе отговори на грозна расистка обида

Парагвайски сенатор нарече французина “грозен и арогантен камерунец”