България отново е в топ 16 на Световното за бездомни хора

България отново е в топ 16 на Световното за бездомни хора

България днес надигра последователно с един и същ резултат 6:5 съставите на Ирландия и Унгария

България ще играе за шести път в последните 8 години за разпределението на местата от 9 до 16 на Световното първенство по футбол за бездомни хора, след като днес надигра последователно с един и същ резултат 6:5 съставите на Ирландия и Унгария. Така след първите си 10 мача от турнира България остава с една загуба в редовното време – от световния шампион Мексико. Програмата за 1/4-финалите в топ 16 все още не е официално обявена, но по всяка вероятност националите за втори път в това първенство ще се изправят срещу силния тим на Бразилия. Първият двубой беше спечелен от латиноамериканците при изпълнението на дузпи, след като завърши наравно 5:5 в редовното време.

В първия си мач за деня съставът на България се изправи срещу коравия тим на Ирландия, който го превъзхождаше значително физически. Срещата започна с две попадения на съперника, но националите в крайна сметка съумяха да доведат мача до равенство 5:5 чрез четири попадения на капитана Иван Петров и едно на Алекси Кирилов. Решителното попадение за българския тим отбеляза Божидар Костов от ЦНСТ „Майка Тереза“ в гр. Пловдив по-малко от минута преди края.

Двубоят срещу Унгария се разви по аналогичен начин, като този път последния гол беше реализиран от Иван Петров, който записа хеттрик. Останалите попадения вкара Васил Петров. Голямата изненада в "българската“ група А от втората групова фаза на турнира е фактът, че Мексико допусна загуба на Homeless World Cup за първи път от 2 години. Мексиканците бяха победени от Чили след изпълнение на дузпи. 

Придвижването в София: Какви са алтернативите на градския транспорт?

След шест дни блокада на наземния градски транспорт автобусите, тролеите и трамваите отново се движат по график в София

Валенсия скочи на "Нетфликс"

Испанците искат да се коригира филм за Винисиус

Искан от ЦСКА се преби докато си прави селфи

Централният нападател на испанския Депортиво Ла Коруня Закария Едахшури е бил хоспитализиран след нелеп инцидент край брега на Атлантическия океан, съобщава испанското издание AS, цитиран от Тема спорт.

Янис определи най-добрата петица на всички времена в НБА

Гъркът сподели и кого ще избере в битка с горили

ЛеБрон Джеймс спечели куриозна награда в НБА

40-годишният баскетболист попълва колекцията си

Новият автобус на ЦСКА дебютира (ВИДЕО)

Дни преди финала за Купата на България срещу Лудогорец от ЦСКА се похвалиха, че новият клубен автобус вече е в употреба

Бивш капитан на Бразилия в болница с изгаряния

Бившият капитан на националния отбор по футбол на Бразилия Лусио е настанен в болница след изгаряния при домашен инцидент, съобщи вестник "Глобо", позовавайки се на изявление на болницата.

Спортни шампиони със силни послания от „Шествие за добродетели и религия в училище. За децата ни! За България!“

Ивет Горанова, Ренета Камберова, Йоана Илиева и Златин Георгиев със силни послания от „Шествие за добродетели и религия в училище. За децата ни! За България!“

Ейса Гонсалес се обясни в любов на Гришо

Мексиканката написа емоционален пост за рождения ден на тенисиста