Български лекоатлет е хванатият с 30 кг кокаин за над 5 милиона лева

Български лекоатлет е хванатият с 30 кг кокаин за над 5 милиона лева
Източник: БНТ

Софийският окръжен съд остави в ареста 45-годишния мъж, който е европейски шампион по скок на дължина

Според съда има достатъчно събрани доказателства, по които може да се направи обосновано предложение, че задържаният Петър Дачев може да извърши ново престъпление.

Той е български лекоатлет, европейски шампион по скок на дължина в зала и световен шампион за младежи.

Най-доброто му постижение е 8.30 м от шампионата в Никозия през юни 2000 г.

Обвиненият за наркотрафик поиска да му бъде наложена по-лека мярка домашен арест. Той предостави като доказателства, че е прекарал мозъчен инсулт и участва в обществено полезна дейност. Съдът прие доказателствата.  Въпреки това прокурорът настоя, че има реална опасност обвиняемият да се укрие. В халето, което е наел, е намерен и друг автомобил с тайници.

БГНЕС припомня, че вчера Софийската окръжна прокуратура привлече в качеството на обвиняем 45-годишния мъж по досъдебно производство за държане на високорисково наркотично вещество с цел разпространение в особено големи размери.

На 2 април 2025 г. при проведена специализирана полицейска операция на Главната дирекция „Борба с организираната престъпност“, със съдействие на Главната дирекция „Гранична полиция“ и Агенция „Митници“, е открито голямо количество кокаин, предназначен за разпространение.

Наркотикът, разпределен в 30 еднотипни правоъгълни пакета, бил укрит в тайник в лек автомобил в района на ГКПП Калотина.

Общото тегло на иззетия кокаин е 30 килограма, като стойността му възлиза на около 5 400 000 лева.

Вили Вуцов: Първите полувремена на Левски са дрямка

Седем точки са много сериозна преднина, подчерта водещият на предаване и треньор на Миньор

Видич идва в България с трофея от Лига Европа

Бившият футболист на Манчестър Юнайтед и сръбския национален отбор Неманя Видич ще гостува в България, за да представи трофеите на УЕФА Лига Европа и Лига на конференциите

Ботев (Пловдив) започва кампания за изграждане на паметник на легенда

Става въпрос за легендарния нападател Георги Славков

Канадските национали по футбол жегнаха „тифозите“

Канада призова обезсърчените фенове на Италия да заменят сините си шалчета на „адзурите“ с червени като кленов лист

Пловдив скърби за бивш футболен шеф

Той бе на 65 години

Легенди на Левски подкрепиха инициативата „Улица и алея Димитър Пенев“

Емблематични бивши футболисти на Левски подкрепиха инициативата „Улица и алея Димитър Пенев“ в район „Изгрев“ и подписаха подписката.