Да помогнем на Лидия! Майка се нуждае от 50 хил. евро, за да живее

Да помогнем на Лидия! Майка се нуждае от 50 хил. евро, за да живее

Лидия е одобрена за лечение в московска клиника, трябва да постъпи там през април

Лидия е на 44 г. и е майка на 12-годишния Александър, който е добър ученик и спортист, наследил амбицията и добротата на мама.

Лидия е прекрасна съпруга, един всеотдаен, честен и трудолюбив човек.

Тя е изключително борбена...

Но над живота на Лидия тегне зловещата диагноза, която ѝ поставят преди повече от 18 години. Тя води битка за своя живот, бори се с коварната болест множествена склероза - автоимунно заболяване, което бавно и упорито я приковава в инвалидния стол.

„За съжаление не е открито лечение, не са изяснени причините, поради които се появява това заболяване, особено при млади хора. Бях на 27 години, когато бях диагностицирана, т.е. от около 19 години имам това заболяване“, разказва за Tribune.bg Лидия Господинова.

„Беше просто диагноза. Не ѝ обръщах толкова внимание. Не съм имала влошавания“, споделя още тя.

След раждането на детето ѝ обаче ситуацията се променя. Тогава назначават лечение с инжекции. Но след като курсовете са спрени започва бърза инвалидизация, в резултат на което в момента тя използва помощни средства като канадка в затворени помещения, а навън се придвижва с чужда помощ или със скутер.

„Нямам осигурено лечение, медикаменти, които да се покриват от Здравната каса. Такова се покрива само за новооткрити пациенти, които са „перспективни“, с нескрита ирония разкрива Лидия.

„Аз вече имам по-висока инвалидизация и затова съм принудена да търся алтернативно лечение“, признава жената.

Добрата новина за Лидия и семейството ѝ е възможността за лечение с HSCT (Hematopoietic Stem Cell Transplantation), което представлява комбинация от химиотерапия и трансплантация на стволови клетки. В основата на това лечение е интензивното унищожаване на „дефектните“ клетки на имунната система с цел преустановяване на автоимунната атака. То се прилага на няколко места в света, но с най-голям опит и брой пациенти е клиниката по хематология и клетъчна терапия към медицински център „Пирогов“ в Москва (Русия).

„Вече няколко пациенти от България направиха тази интервенция, в резултат на което се чувстват по-добре. Направено им е проучване. Резултатите са положителни. След три години лечение някои от пациентите, които преди това са ползвали помощни средства, сега вече дори карат велосипеди и са пълноценни хора“, отбелязва Лидия.

„Това ми дава надежда, че може и аз да направя нещо за себе си“, категорична е тя.

В България лечението все още не е одобрено за пациенти с множествена склероза и не се финансира от Здравната каса. Самата терапия е 45 000 евро, а с допълнителните разноски по пътуването и престоя там, и задължителната последваща рехабилитация, сумата, която е нужна, достига и дори надхвърля 50 000 евро.

Затова жената и близките ѝ са принудени да търсят помощ от дарители.

„Датата, която ми е определена е 20 април 2020 година. Сърдечно благодаря на всички, които вече ме подкрепиха и на тези, които ще се радвам да го направят. Желая здраве на всички  и никой да не попада в ситуация, в която се налага да се търси чужда помощ поради здравословни причини. Всичко добро желая на всички. Бъдете благословени“, казва емоционално Лидия.

Всеки, който желае да помогне, може да го направи на банкова сметка в лева:

IBAN: BG42 RZBB 9155 1011 3584 67


BIC (SWIFT): RZBBBGSF  банка Райфайзенбанк

Титуляр: Лидия Лечева-Господинова

Основание: Дарение

PayPal: paypal.me/LidiyaGospodinova
Интер и Милан забраниха достъп до стадиона на фенове заради връзки с мафията

Интер Милано и Милан забраниха достъпа на стадиона си на хиляди свои фенове от ултрас групите за новия сезон, написа вестник "Кориере дела Сера".

ЦСКА за Димитър Пенев: Ти си нашият вечен номер 1

„Благодарим ти за всичко“, пишат „червените“ за юбиляря

ЧРД! Пената на 80! Незабравими ЛАФОВЕ

Днес една от най-емблематичните фигури в българския футбол и спорт избощо празнува рожден ден!

Вики Томова се сгоди

Виктория Томова се сгоди! Щастливата новина разкри лично първата ракета на България при жените.

Смъртоносно оръжие надъха Левски и Наско Сираков (СНИМКИ)

Холивудските легенди Мел Гибсън и Дани Гловър демонстрираха голямо уважение към Левски и мажоритарния собственик на клуба Наско Сираков точно преди старта на „сините“ в Лига Европа срещу Апоел Беер Шева

Турнир по падел тенис в София на кортове като на Кристиано Роналдо

80 двойки от България, Аржентина, Чили, Италия, Дания, Гърция, Нидерландия, Франция, Великобритания са заявили участие в първото издание на турнира по падел тенис „Ая Опън Къп“ на новите кортове в квартал „Дианабад“.

Делото срещу Промес отложено за 2026 г.

Бившият национал на Нидерландия е осъден за съучастие в контрабанда на кокаин

Трагедия: Боксьор почина внезапно след мач

Полицията разследва случая с Педро Антонио Родригес

Нови важни подробности около трагедията с Жота

Футболистът на Ливърпул управлявал автомобила