Халф на Левски стана почетен гражданин на Царево

Халф на Левски стана почетен гражданин на Царево
Източник: БГНЕС

Един от лидерите на футболния отбор на Левски (София) Георги Костадинов получи специална награда днес.

Той беше удостоен със званието "Почетен гражданин на Царево" - мястото, където е роден.

Церемонията се организира традиционно на празника на града - 6-и декември, Никулден, и се връчва Почетен знак на града на личности, допринесли за издигането на имиджа и популяризирането на Царево.

Костадинов, който е ангажиран в момента с отбора си Левски в първенството на страната, нямаше как да присъства лично. В неговото отсъствие наградата беше получена от баща му - адвокат Костадинов.

Самият футболист изпрати специално послание-благодарност за наградата.

"Днес, на връх Никулден, празника на родния ми град Царево, бях удостоен със званието почетен гражданин на Община Царево.

Сбъднах мечти и изковах успехи през годините, благодарение на много работа, дисциплина, отдаденост и вяра. Истината е ,че никога нямаше да ги постигна без ценностите, на които ме научи семейството и подкрепата на обществото в родното ми крайморско градче. Хиляди благодарности към моите преподаватели от СОУ “Никола Йонков Вапцаров”, приятели от училищния двор ,първия ми треньор - Дико Киряков и началния ми учител- Йордан Павлов. Честит празник!", написа Костадинов в отвореното писмо.

Един от капитаните на Левски, Костадинов е най-успешният футболист от малкия черноморски град. Богатата му кариера включва успешни периоди в Израел, Русия и Кипър, където печели шампионската титла и сребърни медали в първенството. У нас е играл също така за Лудогорец, с който е шампион на България, в Берое, както и в Нефтохимик и Поморие, откъде стартира в мъжкия футбол. За националния отбор на България има 45 мача, в седем от които е бил капитан, и 4 гола.

Левски в подкрепа на благородна кауза

От Левски обявиха, че ще помагат на спортен клуба "Адаптирани спортове" към НСА. 

Съперник на Насар в центъра на огромен скандал

Един от основните конкуренти на Карлос Насар през последните години – Антонино Пицолато – се оказа въвлечен в сериозен скандал.

Христо Янев и Ники Кънчев с призив за подкрепа към Любо Пенев

Нека заедно да подкрепим големия ни голмайстор!

Стартира инициативата „Зелена Коледа с Лудогорец“

Футболният шампион на България съобщи подробности, вижте какво пишат от Разград

Звездно шоу за жребия за Световното първенство по футбол

Певците Андреа Бочели, Никол Шерцингер и Роби Уилямс ще се включат с музикални изпълнения на жребия за групите на Световното първенство по футбол във Вашингтон в петък, съобщава агенция ДПА.

Честито! Спас Делев с първороден син

Спас Делев изживя може би най-щастливия момент в живота си. Неговата съпруга Паолина, с която футболистът се сгоди през лятото на 2024 година, го дари с първороден син.

Стойко Сакалиев: Зад гърба на Порточанов преговарях със Стойчо Младенов (ВИДЕО)

Бившият нападател разказа как е бил посрещнат от Васил Божков

Радослав Янков: Мечтая за олимпийско злато

През миналия сезон Радослав Янков стъпи на най-високото стъпало на почетната стълбичка на старт от световната купа след над 7-годишна пауза и се качи общо три пъти на подиума.

Домът на Джейми Варди е бил ограбен в Италия

Около 80 хиляди паунда е стойността на задигнатите ценности