Христо Янев се намира в изключително деликатна ситуация и очевидно търси различни начини за справяне с напрежението. Треньорът е най-отявленият читател в българския футбол, като признава, че книгите го откъсват от реалността и са важна част от живота му. Освен това е писател на роман. Той бе избрал доста любопитно четиво за полета към Баку – „Теория за алтернативната загуба“ на Христо Димитров, пише „Тема спорт“.
Междувременно, известни неприятности съпътстваха ЦСКА при пристигането на отбора в Баку преди сблъсъка с Карабах от европейските клубни турнири. Нападателите Йоанис Питас и Сантяго Годой бяха задържани от местните власти за по-продължителна проверка на границата.
След изчакване двамата футболисти все пак получиха разрешение да влязат в Азербайджан и се присъединиха към своите съотборници. Причините за действията на граничните служители обаче така и не станаха ясни. Предполага се, че ситуацията може да цели изнервяне на червените непосредствено преди важния двубой с Карабах. В щаба на българския тим и без това настроенето далеч не е приповдигнато след слабата игра срещу Дери Сити и фалстарта в Първа лига с 0:0 в “Овча купел”.





















